zdrowie seksualne
Zdrowie

Zdrowie seksualne, intymne

Seks jest elementem naszej codzienności, który daje wiele satysfakcji, przyjemności, który jest każdemu z nas bardzo potrzebny. Musimy w tym miejscu zaznaczyć, że seks jest nie tylko niezbędny do tego, aby móc mówić o posiadaniu własnego potomstwa, ale równocześnie też spełnia on bardzo wiele innych funkcji. Regularny stosunek seksualny jest związany z lepszym krążeniem, z podniesieniem się poziomu pozytywnych hormonów zwanych endorfinami, z większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne stawów i kości, a tym samym mówimy o bardzo konkretnym wymiarze dobrego wpływu seksu na naszą codzienność.

Seks a psychika

Na pewno również musimy mówić o takim aspekcie, jakim jest nasze zdrowie psychiczne, na które owo życie seksualne ma bardzo duży wpływ. Jeśli seks jest udany, to i nasza psychika jest mocniejsza,  jesteśmy bardziej zadowoleni, jesteśmy lepiej nastawieni do otaczającej nas rzeczywistości. Z drugiej strony jeśli nasze życie seksualne niedomaga, jeśli mówimy o określonych problemach w tejże sferze, to jednocześnie też ma to bezpośrednie przełożenie na naszą codzienność, na nasze stosunki w domu, w rodzinie, w związku jak i stosunki w naszej pracy.

Bez wątpienia więc warto zadbać o to, aby nasze życie seksualne po prostu było udane, abyśmy mogli cieszyć się bardzo udanym seksem na co dzień. W tym celu na pewno należy zadbać o zdrową dietę, należy zadbać o dobry odpoczynek, o zdrowy sen jak również o zdrowe relacje w swojej rodzinie. Te elementy na pewno będą dla nas kluczowe w sytuacji, w której zależy nam na udanym życiu seksualnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *