Zdrowie

Bóle mięśni – przyczyny i proste sposoby ich zwalczania

Bóle kręgosłupa mogą mieć różne oblicza, dotykać wielu części ciała. Kiedy pojawiają się dolegliwości bólowe w większości od razu sięgamy po środki farmakologiczne. Tymczasem warto działać nie tylko w sytuacji konkretnego problemy, ale i profilaktycznie. My postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej o sprawdzonych sposobach na zwalczanie bóli kręgosłupa.

Odciążaj swoje ciało

Bóle klatki piersiowej – często są skutkiem zbyt częstego przebywania przed komputerem i to zarówno w celach zawodowych, jak i rozrywkowych. Niestety większość nas siedząc przed ekranem monitora się garbi. W przypadku ćwiczeń zapobiegających bólom w klatce dobrym rozwiązaniem okaże się wiosłowanie ze sztangą. Dzięki tego typu treningom Twoje łopatki wrócą na właściwe miejsce. Ból barków niestety może towarzyszyć nam już od najmłodszych lat za sprawą… ciężkiego tornistra. Należy wiec zwrócić uwagę, czy Twoja pociecha nie dźwiga do szkoły zbyt wielu kilogramów. Podobnie jest w przypadku damskich torebek, które bywają bardzo ciężkie. Warto więc zadbać o to, by nie tylko były lżejsze, ale i, by nosić je na obu ramionach. W przypadku bólu dolnego odcinka pleców powodów może być wiele. Częstym początkiem jest nadwaga, czy okres ciąży. Dolegliwości bólowe tej części ciała mogą być również skutkiem… noszenia zbyt wysokich obcasów. Zatem w przypadku bólu warto spróbować nosić buty na płaskim obcasie, jeśli poczujemy poprawę, lepiej zrezygnować z ukochanych szpilek.

Co jeszcze może pomóc?

Powyższe bóle mogą być początkiem wielu schorzeń kręgosłupa. Warto więc im zapobiegać. Pomóc mogą Ci poduszki ortopedyczne do siedzenia. Szczegółowe informacje zarówno dotyczących problemów z kręgosłupem, jak i samych poduszek można znaleźć tutaj. Tymczasem same poduszki ortopedyczne nie tylko redukują bóle w okolicach pleców, szyi i karku, ale i tym samym zmniejszają ryzyko wielu schorzeń i wad postawy.

2 thoughts on “Bóle mięśni – przyczyny i proste sposoby ich zwalczania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *