burak
Dieta

Burak i jego właściwości

Eliksir młodości, zdrowia i wigoru jest obiektem pożądania wielu pokoleń. Próbowano go uzyskać z rozmaitych roślin, tworzyw a nawet żywych stworzeń. Tymczasem Natura po raz kolejny udowodniła, iż jest najlepszym naukowcem i odkrywcą. Burak to niedocenione warzywo w naszej kulturze. Przeciętny Polak używa go zwykle do gotowania barszczu czerwonego czy ćwikły z chrzanem. Ostatnie badania wykazały szereg dobrodziejstw wpływających wraz z sokiem buraczanym na nasz organizm. Aż ciężko zdecydować od czego zacząć.

Sok z buraka

Sok z buraka oprócz wartości odżywczych dostarcza naszemu organizmowi prawdziwą bombę witaminową. Powinien on być naszą podstawową bronią w walce  z anemią czy nadciśnieniem tętniczym. Zawarta w nich betanina wpływa pozytywnie na pracę naszej wątroby i woreczka żółciowego. Burak jest też świetną alternatywą dla osób walczących z kilogramami. Zawiera potężną dawkę błonnika, co daje nam poczucie sytości na dłuższy czas. Ma zbawienny wpływ na stan tkanki tłuszczowej, gdyż pomaga w jej zmniejszaniu bez zbędnych efektów ubocznych. Dla niektórych może być zupełną nowością, iż spożywanie soku z buraka jest zalecane dla par walących z niepłodnością, gdyż wpływa on na oczyszczanie DNA z wolnych rodników.

 

Zwiększa również nasze libido i pozytywnie wpływa na potencję. Obniża też poziom cholesterolu we krwi, przez co pomaga w profilaktyce miażdżycy. Burak jest naturalnym detoksem dla naszego organizmu, więc może następnym razem lepiej zrobić zakupy w warzywniaku niż w aptece? Organizm nam za to podziękuje, co również uczyni nasz portfel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *