pilates
Pilates

Skąd się wziął pilates?

Pilates to sposób na aktywność fizyczną. Jeden z wielu sposobów, ale niewątpliwie również jeden z bardziej korzystnych sposobów na zdrowie i na zadbanie o siebie. Mimo, że współcześnie mamy do czynienia z bardzo dużą popularnością tego rodzaju ćwiczeń fizycznych, to jednak tak naprawdę pilates jest powszechnie znany od bardzo dawna. Jego początki sięgają wieku XX, a konkretnie jego wczesnych lat.

Twórca pilates

Twórcą metody ćwiczeń jest Joseph Pilates i to od jego nazwiska wzięła się nazwa owej metody aktywności fizycznej. Joseph Pilates był osobą o nieco wątłym zdrowiu. Dlatego też aby pomóc sobie, aby się wzmocnić, stworzył on system ćwiczeń, dzięki któremu on sam jak również i inne osoby miały okazję poprawić swój stan zdrowia. Owe ćwiczenia są wskazane osobom mającym problem z kręgosłupem, mającym problem z bólami pleców, ale nie tylko. Istotne jest to, że owe ćwiczenia są bardzo łatwe, nie wymagają posiadania doświadczenia, umiejętności oraz specjalistycznego sprzętu.

Specjalistyczny sprzęt

Oczywiście można się wspomagać piłkami do pilates czy też reformerami, które stanowią specjalistyczne łóżka do ćwiczeń. Jednakże z tym sprzętem zasadniczo mamy do czynienia w każdym z miejsc, w którym tego rodzaju ćwiczenia fizyczne są organizowane. Pilates od momentu swojego powstania nie odznaczał się tak dużą popularnością jak współcześnie, aczkolwiek od samego początku miał swoich zwolenników. Między innymi można mówić o tancerzach. Dlaczego? Pilates jest formą ćwiczeń, w której mamy do czynienia z możliwością wymodelowania, ukształtowania sylwetki ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *