rzucenie palenia
Zdrowie

Jak rzucić palenie?

Okazuje się, że każda nawet nieudana próba porzucenia nałogu nikotynowego jest dla naszego organizmu bardzo ważna. Nawet jeżeli chcemy porzucić papierosy, jednakże po pewnym czasie znów powracamy do nałogu, jest to istotna część dla skutecznego efektu porzucenia tytoniu.  Dla wielu z nas porażka w walce z papierosami jest klęską, jednakże to doświadczenie, które bardzo wiele nas uczy. Warto wiedzieć, że każdy papieros, którego wypalamy ma około 7 tysięcy różnych substancji toksycznych, dlatego warto spróbować podjąć walkę z nałogiem.

Jak zacząć odwyk od nikotyny?

To w jaki sposób będziemy walczyć z uzależnieniem od papierosów zależy od indywidualnej sytuacji każdego człowieka. Jednakże warto aby proces rzucania palenia był zawsze w pełni świadomy. Musimy zdawać sobie sprawę, że palenie ma wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia, a czasem wręcz zagraża życiu. Zarejestrowanie negatywnych faktów palenia, sprawia, że nadchodzi moment aby całkowicie uwolnić się z nałogu.

Najlepsza metoda na nikotynowy głód

Rzucając palenie zacznij świadomie, co oznacza, że warto prowadzić dzienniczek palacza. W nim zapisywać będziemy każdego wypalanego papierosa. Dzięki temu łatwiej zaobserwować w jakich sytuacjach palisz i kiedy odczuwasz chęć na „dymka”. Warto wyzbyć się tych nawyków, a w sytuacjach stresowych starać się radzić w inny sposób. Z całą pewnością należy wciąż znajdować sobie zajęcie, aby ochota na papierosa została po prostu zapomniana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.