szałwia
Zdrowie

Szałwia lekarska

Mimo, że obecnie mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju produktów ziołowych, to jednakże nie mamy na ich temat zbyt dużej wiedzy. To powoduje, że nie zawsze korzystamy z dobrodziejstwa matki natury. Warto stosować różne zioła, które mogą okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem niż inne leki, suplementy diety, które mogą okazać się także ich bardzo skutecznym uzupełnieniem.

Szałwia w medycynie naturalnej

Świat ziół szeroko dostępnych w sklepach zielarskich oraz aptekach jest bardzo duży. W tym miejscu będziemy chcieli wskazać na jedną z dosyć popularnych roślin, a mianowicie chodzi nam o szałwię lekarską. Jakie działanie wykazuje owa roślina i w jakich sytuacjach warto jest po nią sięgać? Mówiąc o szałwi, w głównej mierze będziemy wskazywali na zapalenie gardła, na bóle gardła. Szałwia jest bowiem rośliną, która wykazuje działanie przeciwzapalne, która wykazuje działanie wykrztuśne oraz rozkurczowe. Oprócz tego świetnie się sprawdza w momencie, w którym w naszej jamie ustnej dochodzi do powstawania różnego rodzaju aft oraz pleśniawek.

Nalewka z szałwii

Można także sięgnąć po nalewkę z szałwii lekarskiej, która wykazuje działanie hamujące wydzielanie potu. Istnieje jednak także pewne obostrzenie w stosunku do stosowania owej rośliny. Mowa jest mianowicie o tym, iż szałwia lekarska nie może być stosowana w zbyt dużych ilościach przez dzieci, gdyż to mogłoby wywołać niepożądane skutki. Przed jej kupnem i zastosowaniem warto zatem zapytać pracownika apteki i sklepu zielarskiego o sposób stosowania produktu, o możliwe działania niepożądane czy też jakieś obostrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *