udar
Zdrowie

Rehabilitacja po udarze

Udar mózgu to bardzo poważne schorzenie, które może być związane z bardzo poważnymi konsekwencjami. Przede wszystkim jeśli nie mamy do czynienia z natychmiastową reakcją, to wówczas może dojść do zgonu m pacjenta lub też do trwałego uszkodzenia funkcji życiowych. Tym samym szybka reakcja jest podstawą.

Szybka, profesjonalna rehabilitacja

Jednym z kluczowych elementów jest nie tylko szybka reakcja, ale równocześnie też musimy wskazać na rehabilitację po udarze. Wiele osób po przebytym udarze mózgu nie trafia niestety na oddział rehabilitacyjny, co jest podstawowym błędem, gdyż wiele osób tego wymaga. Rehabilitacja we własnym domu jest oczywiście możliwa i nie tylko, ale jest ona konieczna. Po przebytym udarze mózgu mamy do czynienia z koniecznością rehabilitacji wielu organów, wielu funkcji organizmu. Mowa jest o poruszaniu kończynami, o mowie, o funkcji jedzenia oraz o wielu innych. Mamy także do czynienia z tak zwanym zespołem odpychania, w którym osoba po udarze przechyla się na bok, a przy próbie jej poprawienia odpycha opiekuna myśląc, że wszystko jest w porządku.

Samodzielna rehabilitacja w domu

Rehabilitacja w domu wymaga bardzo wiele cierpliwości od opiekuna osoby po udarze, wymaga wiele ćwiczeń, ponieważ zazwyczaj owa rehabilitacja trwa zazwyczaj bardzo długo, trwa co najmniej kilka miesięcy. Każdy przypadek jest nieco inny, w każdym przypadku mamy do czynienia z nieco innym sposobem rehabilitacji osób po udarze. Faktem jest jednak to, że w tym względzie powinno dokonać pewnych zmian systemowych, powinno się doprowadzić do tego, aby te osoby mogły fachowo być rehabilitowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *