ból kręgosłupa
Zdrowie

Walka z bólem pleców

Ból pleców jest zjawiskiem, z którym każdego dnia borykać się musi wiele osób. Na pewno większość osób miała z nim do czynienia w swoim życiu i bynajmniej nie można powiedzieć, że jest to coś przyjemnego. Wręcz przeciwnie. Ból pleców zazwyczaj związany jest ze stanem zapalnym, który jednak może mieć bardzo różne przyczyny. Ból pleców wynika w głównej mierze z niewłaściwego postępowania samej zainteresowanej osoby. Długie godziny w postawie siedzącej, niewłaściwa twardość materaca, podnoszenie zbyt dużych ciężarów to czynniki, które do powstania owego zjawiska się przyczyniają. Nie są to jednak wszystkie możliwe przyczyny.

Dlaczego bolą nas plecy?

Z pewnością można powiedzieć, że w większości ów ból dotyczy dolnej części pleców, dolnej części kręgosłupa. W takiej sytuacji bardzo często możemy powiedzieć, że dana osoba ma problem z bólem krzyża. Bynajmniej jeśli ten nie ustępuje, jeśli jest trwały, pojawia się codziennie, jeśli się nasila lub po prostu jeśli jest on dosyć silny, to nie należy owego bólu lekceważyć. Ów ból wynika w tej sytuacji z rozwijającego się stanu zapalnego jak również może on być wynikiem wysuwającego się krążka międzykręgowego, może wynikać ze zwyrodnienia kręgosłupa. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie określonych badań oraz podjęcie stosownej rehabilitacji. Zanim jednak podejmiemy takie działania, staramy się uśmierzyć ów ból.

W jaki sposób pozbyć się bólu?

Na pewno dobrym rozwiązaniem jest stosowanie różnego rodzaju maści oraz kremów przeciwzapalnych, przeciwbólowych. Większość tych środków jest dostępna dla każdego bez recepty, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że te środki można stosować do woli. W pewnym momencie bowiem może dojść do zaaplikowania zbyt dużej dawki środka przeciwbólowego, co może wiązać się także z pewnymi działaniami niepożądanymi. Na pewno również można stosować okłady chłodzące tudzież rozgrzewające. Nie w każdej sytuacji jednak okład rozgrzewający pomoże. Poza tym także sięgamy po metody fizjoterapeutyczne. Wśród tych metod w sposób szczególny sprawdza się chociażby elektrostymulacja.

Zasadniczo jednak fizjoterapia powinna prowadzona być przez profesjonalistów w tejże dziedzinie, a zatem na własną rękę nie należy sięgać po tego typu metody. Walka z bólem pleców czasem jest nierówna, ale należy taką walkę podjąć. Ów ból jest bowiem reakcją ludzkiego organizmu na pewien stan zagrażający zdrowiu, informujący o tym, iż w ludzkim organizmie dzieje się coś niepokojącego i należy na to zwrócić uwagę. Stan zapalny w krótkim czasie może się mocno pogłębić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *