ananas
Dieta

Ananas odchudza i wspomaga zdrowie

Ananas to nie tylko smaczna przekąska, ale jego właściwości znane są od wieków w medycynie niekonwencjonalnej. Stosowany jest on w leczeniu chorób układu oddechowego, w poprawie trawienia, w celu usunięcia pasożytów, a nawet, aby pomóc w gojeniu się ran. Jakie jeszcze właściwości ma ananas?

 

Właściwości ananasa

 

Ananas od wieków stosowany jest w medycynie alternatywnej. Co więcej już od ponad 70 lat cieszy się zaufaniem lekarzy. Zawiera, bowiem w swoim składzie ogromną ilość witamin, minerałów, oraz enzymów głównie bromelainy, która ma doskonałe właściwości lecznicze.

 

Gwiazda medycyny naturalnej

 

Od wielu lat ananas bardzo często wykorzystywany jest w medycynie naturalnej. Wszystko, dlatego, że zawiera w sobie bromelainę, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i odchudzającym. To właśnie dzięki niej ananas zawdzięcza swój specyficzny smak.

 

Ananas na ból i stan zapalny

 

Ananas zawiera bromelainę, która wykazuje bardzo silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Tym samym często wykorzystywana jest na przykład w medycynie sportowej. Leczy się, więc z jej pomocą obrzęki pourazowe, stany zapalne stawów, stłuczenia i obrzęki. Ananas jest też idealnym lekiem na chore stawy, ponieważ zwalcza choroby zwyrodnieniowe, łagodzi ból a także usuwa z organizmu nadmiar kwasu moczowego. Owoce ten zapobiega również osteoporozie.

 

One thought on “Ananas odchudza i wspomaga zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *