wątroba
Zdrowie

Przyczyny i leczenie bólu wątroby

Jeśli doskwiera nam uczucie kłucia i ból w prawej części naszego brzucha, pod żebrami, to najczęściej ma to bezpośredni związek z naszą wątrobą. W jakich sytuacjach możemy mieć do czynienia z owym zjawiskiem? Na pewno po spożyciu alkoholu, na pewno wówczas, gdy zjemy zbyt obfity posiłek, na pewno wówczas, gdy spożyjemy zbyt dużo tłustego pokarmu.

Ból wątroby

To bardzo nieprzyjemny ból, aczkolwiek musimy w tym miejscu jasno zaznaczyć, że ból wątroby może mieć także bezpośredni związek z różnymi groźnymi chorobami, przyczyn jego występowania może być bardzo wiele. Możemy wskazać chociażby na takie dolegliwości jak zapalenie dróg żółciowych lub też na kolkę żółciową. Wątroba może nas boleć w związku z takimi chorobami jak rozwijająca się żółtaczka, zmniejszenie masy naszego ciała czy też powiększenie tego organu. Możemy także wskazać na jeszcze bardziej poważne schorzenia jak marskość wątroby, torbiele na wątrobie, zakrzepica żył wątrobowych czy też zatrucie paracetamolem.

Jak wygląda leczenie wątroby?

Jeśli mowa jest o przejedzeniu, to trzeba po prostu odejść od stołu, rozluźnić się i zażyć jakieś produkty ziołowe, napić się ziołowej herbatki. Jeśli jednak nie znamy przyczyny tego bólu, to należy udać się do lekarza i wykonać stosowne badania. Przedłużającego się bólu związanego z nasza wątrobą na pewno nikt z na nie powinien bagatelizować ponieważ jeśli będziemy mieli do czynienia z lekceważeniem dolegliwości, to możemy bardzo szybko doprowadzić się do bardzo poważnej sytuacji, do bardzo poważnej choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *