Zdrowie

Poduszki ergonomiczne, a nastolatki

Okres dojrzewania to ważny czas w życiu każdego człowieka. Zachodzą ciągłe zmiany nie tylko w sposobie patrzenia na świat, ale i przede wszystkim w ciele. Okres nastoletni wiąże się z nagłym wzrostem, który nierzadko prowadzi do wad postawy. Warto więc nie tylko z nimi walczyć, ale i im zapobiegać. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ergonomiczne. My postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej.

Co to są poduszki ergonomiczne?

Poduszki ergonomiczne to jeden z przykładów poduszki ortopedycznej do siedzenia. Wspiera przede wszystkim prawidłową postawę, wymuszając prostą sylwetkę kręgosłupa względem miednicy i ud. W przypadku nastolatków jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę ich ilość godzin spędzanych przed komputerem i telewizorem. Poduszki ergonomiczne tym samym redukują skutki siedzącego trybu życia nastolatków zapobiegając wielu schorzeniom kręgosłupa i wadom postawy.

Zwolnienia z WF-u – błąd

Brak aktywności fizycznej u nastolatków to niestety coraz częstszy problem. Skutkiem mogą być nie tylko wspomniane wady postawy, ale i problemy z nadwagą, które często stają się początkiem problemów z cukrzycą, chorób serca, czy nadciśnienia. W odpowiedzi na ten problem w mediach pojawia się mnóstwo kampanii nakłaniających do tego, by młodzież nie zwalniała się z lekcji WF-u z nieokreślonych powodów. W ich przypadku bowiem aktywność fizyczna to nie tylko poprawa kondycji, ale i nauka sportowej rywalizacji, czy współpracy w grupie.

Gdzie można kupić poduszki ergonomiczne?

Poduszki ergonomiczne do kupienia są w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Wiele sklepów online specjalizuje się w produkcji tego typu poduszek. Warto podkreślić, że dzięki poduszkom ergonomicznym (oprócz zdrowia kręgosłupa) poprawia się nie tylko wydajność, ale i odporność organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *