stres
Zdrowie

Stres i jego skutki

Jeden z tych elementów, który powoduje, że z radosnego, energicznego człowieka pozostaje tylko przysłowiowy kłębek nerwów. Stres. Pojęcie, które nie ma swojego pozytywnego wydźwięku. Chociaż można mówić o pewnym pozytywnym, mobilizującym do działania stresie, to jednakże w większości sytuacji tenże stres nie wpływa na organizm człowieka w sposób pozytywny.

Można powiedzieć nawet, że działa paraliżująco, że może spowodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia danej osoby. Ponadto również możemy tutaj wskazywać na to, że stres przyczynia się do rozwoju różnych groźnych chorób fizycznych oraz psychicznych.

Jakie choroby może wywołać stres?

Stres wywoływany różnymi przyczynami może zwiększyć ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób związanych z układem krążenia, może przyczynić się do udarów mózgu, do zawałów serca jak również do rozwoju nowotworów. Można wskazywać także na pozornie mniej groźne schorzenia, do których między innymi możemy tutaj zaliczyć chociażby łojotokowe zapalenie skóry. Należy mieć świadomość, że w żadnym przypadku nie należy bagatelizować obecności stresu, nerwów, różnych napięć w naszej codzienności. Oczywiście nie jest łatwo całkowicie wyeliminować ów czynnik ze swojej codzienności, aczkolwiek można wpłynąć na to, aby nie miał on bardzo dużego znaczenia dla naszego zdrowia.

Na pewno należy unikać tego, aby każdego dnia w pracy, w domu, ów stres nami kierował, abyśmy ciągle, bez przerwy odczuwali niepokój i napięcie nerwowe. Nikt nie jest bowiem ze stali i każdy ma pewną ograniczoną odporność na ów stres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *