poduszka dla dziecka
Zdrowie

Wybór poduszki dla dziecka

Poduszki dla dzieci to bardzo specyficzny rodzaj produktu, który powinien być szczegółowo dopasowany do jego potrzeb. Zasadniczo bowiem eksperci podkreślają, że niemowlakom oraz dzieciom do wieku dwóch lat nie powinno się wkładać do łóżeczka żadnej poduszki. Dlaczego? Powodem jest to, że dziecko nie ma zdolności odwracania głowy i jeśli mamy do czynienia z niekontrolowanym jego odwróceniem się twarzą do poduszki, to tym samym może dojść do samoistnego uduszenia się. Niestety, ale mieliśmy już do czynienia z takimi przypadkami, a więc tym samym należy mocno uważać, aby w tym względzie nie popełnić żadnego błędu.

Poduszki z przeznaczenie dla dzieci

 

Nie oznacza to jednakże, że nie mamy dzieciom wcale dawać do ich łóżka żadnych poduszek. W momencie, gdy jego ramiona są już szersze niż głowa, gdy ma ono już co najmniej półtorej roku, a najlepiej, gdy ma już co najmniej dwa lata, powinniśmy ową poduszkę zastosować. W tym miejscu powstaje jednakże pytanie o to, jaka to powinna być poduszka? Bardzo wiele będzie zależało od tego, w jaki sposób dziecko układa się do snu. O doborze poduszki przeczytasz również TUTAJ.

Wskażemy na trzy różne ułożenia i tym samym na trzy różne rodzaje poduszek dla dzieciaków.

  • jeśli dziecko sypia na brzuchu, to powinno się zastosować miękką oraz płaską poduszkę,
  • jeśli dziecko mocno się podczas snu wierci, to powinno się postawić na elastyczną oraz twardą poduszkę
  • jeśli dziecko śpi na plecach lub też na brzuchu, to powinno otrzymać poduszkę, która będzie mogła się dopasować do kształtu jego ciała, która będzie miała anatomiczny kształt

Nie jest to zatem zupełnie obojętne, jaką poduszkę zastosujemy w łóżku naszego dziecka, gdyż od jej rodzaju będzie zależeć to czy dziecko będzie się borykać z jakimiś problemami z kręgosłupem, czy dziecko będzie się dobrze wysypiać, czy też nie. Zatem jeśli zależy nam na zdrowiu naszych pociech, jeśli zależy nam na ich prawidłowym śnie, to powinniśmy dać im do łóżka taką poduszkę, która w pełni będzie dopasowana do ich wymagań, dzięki której ów zdrowy sen będzie możliwy do zrealizowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *