czarny bez
Zdrowie

Czarna herbata z bzu i jej zalety

Herbata z czarnego bzu ma dla naszego organizmu znaczną ilość korzyści zdrowotnych. Najważniejsze jest jednak to, że pobudza układ krążenia, poprawia wzrok, przyśpiesza przemianę materii, a także oczyszcza organizm. Jakie jeszcze właściwości ma dla nas herbata z czarnego bzu?

Najważniejsze właściwości herbaty z czarnego bzu

Herbata z czarnego bzu jest doskonałym, zdrowotnym napojem który z całą pewnością pozytywnie oddziałuje na cały nasz organizm. Warto zaznaczyć, że z jej przyczyną następuje:

  • pobudzanie układu odpornościowego,
  • oczyszczanie organizmu,
  • poprawa wzroku,
  • przyspieszenie przemiany materii,
  • zwiększanie wydolności układu oddechowego,
  • zmniejszanie stanów zapalnych.

Dodatkowo czarny bez chroni również nasz organizm przed znaczną ilością chorób przewlekłych, przyśpiesza gojenie się ran, a także pozwala nam eliminować ból. Pamiętać jednak należy, że zbyt duża ilość herbaty z czarnego bzu może powodować skutki uboczne, jak na przykład wymioty czy biegunkę.

W jaki sposób przygotować herbatę z bzu?

Herbata z czarnego bzu to hit wiosennego sezonu. Warto zbierać i suszyć liście a następnie zalewać wrzątkiem aby uzyskać zdrowotny napar. Oczywiście w aptekach można kupić gotowe herbatki z czarnego bzu, które z łatwością zaparzymy we własnym domu. Regularne picie herbaty z czarnego bzu poprawia stan naszego zdrowia. Korzyści z herbaty z czarnego bzu wynikają przede wszystkim z dużych stężeń antocyjanów, kwercetyny, kwasu cynamonowego, flawonoidów i przeciwutleniaczy. Dodatkowo jest ona bardzo bogata w witaminy takie jak witamina A, witamina B i witamina C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *