regeneracja ciała
Trening

Jak odpoczywać po treningu?

Jeżeli chcemy uzyskać piękną sylwetkę ciała, kondycję, a także masę mięśniową, trenujemy często i długo. Wówczas to nasz organizm poddawany jest bardzo dużym obciążeniom, zaś my oczekujemy, że nasza forma oraz masa mięśniowa szybko wzrośnie. Niestety, często zdarza się, że kiedy realizujemy nasze plany treningowe, wówczas czujemy wciąż narastające zmęczenie. Można uznać to przetrenowaniem i jest to bardzo częsty problem, jeżeli nie dajemy naszemu organizmowi odpowiednio wypocząć.

Trening a odpoczynek

Oczywiście, wiemy, że trening powoduje wzrost formy, jednakże bez adekwatnej regeneracji nie jest to możliwe. Wypoczynek ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm i sprawia, że efekty ćwiczeń są o wiele bardziej i szybciej widoczne. O efektach ćwiczeń ściśle związanych wraz z odpoczynkiem i regeneracją.

Cykl dobowy regeneracji organizmu

Regeneracja organizmu jest bardzo obszernym tematem, dlatego warto podzielić cały ten proces na cykl dobowy. Cykl dobowy regeneracji organizmu to konkretna jednostka treningowa każdego dnia. Jeżeli nasz organizm nie będzie właściwie odpoczywał wówczas szybko poczujemy przemęczenie i nie będziemy mieć energii do kolejnych treningów.

Jak zadbać o regenerację organizmu po treningu?

Jeżeli właśnie zakończyłeś swój trening z całą pewnością powinieneś pomyśleć nad regeneracją organizmu, aby szybko odzyskać utracone siły. Co więcej pamiętać należy, że to właśnie w czasie odpoczynku mięśnie regenerują mikrowłókna a tym samym budujemy masę mięśniową.

Odpoczynek po treningu zacznijmy więc od prysznicu. Najlepszą opcją jest polewanie ciała na przemian zimną i ciemną wodą. Po trudnym treningu należy użyć także maści, których zadaniem jest zrelaksowanie mięśni. Równie dobrze sprawdzi się wykonanie automasażu.

Po zakończonym treningu warto również zatroszczyć się o posiłek. Zjadając wartościowy posiłek w ciągu trzydziestu minut po posiłku zatrzymamy katabolizm mięśni. Można również wspomóc się adekwatnie dobranymi suplementami, dzięki którym do organizmu dostarczymy adekwatne witaminy oraz minerały.

Trudno zapomnieć o śnie, który wręcz można uznać za czynnik najważniejszy w regeneracji organizmu. Pamiętać należy aby był on nie tylko należycie długi, ale również komfortowy. W tym celu warto wybrać poduszkę ortopedyczną, która zarówno utrzymuje kręgosłup w naturalnej pozycji ciała a dzięki temu pozwala nam na doskonałą regenerację i odpoczynek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *