grypa
Zdrowie

Czy warto zaszczepić się przeciwko grypie?

Grypa nie jest zwykłym przeziębieniem, które mija po siedmiu dniach. Jest to choroba, wywołana przez wirusy grypy typu A i B. Choroba atakuje drogi oddechowe, a jednocześnie wywołuje gorączkę, ból mięśni, a także pojawia się uczucie zmęczenia. Objawy mogą się radykalnie nasilić, jeżeli nie zastosujemy prawidłowego leczenia. Kiedy zbagatelizujemy grypę może nieść ona ze sobą liczne konsekwencje zdrowotne i powikłania. Często w takich przypadkach niezbędna staje się hospitalizacja.  Jak więc uniknąć grypy? Czy najlepszą metodą jest szczepienie?

Na grypę może zachorować każdy

Nikt nie jest wstanie uniknąć grypy, każdy może na nią zachorować. Wirus bardzo łatwo się mnoży i przenosi. Jednakże zapobiec grypie można, wykonując raz do roku adekwatne szczepienia. Szczepionki przeciwko grypie polecane są przede wszystkim osobom szczególnie narażonym na zachorowanie. Są to osoby starsze z niskim systemem odpornościowym, a także osoby które pracują w dużych skupiskach ludzkich i dzieci, które każdego dnia stykają się z wirusami w szkole lub w przedszkolu.

Zalecane szczepienie przeciwko grypie

Szczepienie przeciwko grypie zalecane jest szczególnie w okresie września do grudnia. W tym to czasie istnieje najwięcej przypadków zachorowań. Szczepionki we współczesnej medycynie oferują najszerszą możliwą ochronę przeciw grypie, dlatego warto zadbać aby się przed nią adekwatnie ochronić. Nie ignoruj grypy, bo może stać się przyczyną groźnych powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *