poduszki ortopedyczne
Zdrowie

Zdrowy sen to prawidłowe funkcjonowanie

Zdrowy sen jest potrzebny by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Obecnie zła dieta, stres, nadmiar obowiązków sprawiają, że coraz gorzej śpimy. Dodatkowo wybierając nieadekwatny materac czy poduszkę cierpi w czasie snu nasz kręgosłup. Na rynku mamy znaczną ilość poduszek ortopedycznych. To one zadbają o komfort naszego snu i o kręgosłup.

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna znakomicie sprawdza się jako element i dodatek w rehabilitacji a także w profilaktyce zdrowego kręgosłupa. Dzięki nim unikniemy wielu schorzeń związanych z kręgosłupem, wad postawy, a także utrudniających funkcjonowanie bóli. Poduszka ortopedyczna sprawia, że w czasie snu zostaje zachowana naturalna krzywizna kręgosłupa. Dzieje się tak dlatego, że stworzona jest ona z pianki odpornej na odkształcenia.

Rodzaje pianek w poduszkach ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne różnią się od siebie, dlatego na rynku można spotkać je z różnymi typami pianek. Najczęściej spotykamy poduszki wypełnione pianką poliuretanową.  Taka poduszka zapewnia doskonałą wentylacje i dostosowuje się do kształtu szyi.

Innym rodzajem pianki użytym w poduszkach ortopedycznych jest pianka termoplastyczna. Skierowana jest dla tych osób, które borykają się z problemami kręgosłupa. Zapewnia idealne podparcie głowy a także równomiernie rozkłada nacisk na poduszkę. Pianka reaguje na temperaturę naszego ciała, a tym samym znakomicie dopasowuje się do pozycji w czasie snu.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

To, w jakiej pozycji śpisz ma wielkie znaczenie przy wyborze poduszki ortopedycznej. Jeśli lubisz spać na boku idealna będzie poduszka w kształcie wałka. Dla osób śpiących na brzuchu poduszka powinna mieć kształt gwiazdy.

Liczy się wygodna korzystania z poduszek, ale również ich właściwości zdrowotne dla naszego kręgosłupa. Jeżeli wybierzemy poduszkę certyfikowaną, wysokiej jakości wówczas mamy pewność, że jest ona odporna na uszkodzenia. Cechuje się znakomitą estetyką wykonania, dzięki czemu sprawdzi się w każdej sypialni.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na producenta towaru. Dobrej jakości poduszki przyczynią się do poprawy naszego samopoczucia, zadbają o stan naszego zdrowia, a przede wszystkim profilaktycznie wspomogą nasz kręgosłup. Będziemy mieć pewność, że zainwestowane pieniądze zwrócą się dla naszego zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *