dieta
Dieta

Dieta czym jest i dlaczego jest tak ważna ?

Niestety bardzo wiele osób na słowo dieta po prostu reaguje stresem. Dlaczego? Słowo to najczęściej kojarzy nam się z licznymi wyrzeczeniami, głodówką, uprawianiem mozolnych ćwiczeń fizycznych. Jednakże dieta to nie tylko kwestia odchudzania i utraty zbędnych kilogramów. Dieta to również sposób odżywiania, dzięki któremu nasz organizm może zdrowo i prawidłowo funkcjonować każdego dnia.

Co oznacza dla nas dieta?

Pomimo, że wielka ilość osób na ogół dietę kojarzy wyłącznie z odchudzaniem, to błędne pojęcie. Dietę nazwać można sposobem odżywiania, który jest ściśle dostosowany do potrzeb danej osoby. Dieta nie tylko pozwala nam zredukować tkankę tłuszczową, ale również sprawia, że nasz organizm jest odpowiednio wyposażony, w to czego po prostu potrzebuje. Dieta służy więc naszemu zdrowiu a co za tym idzie także codziennemu samopoczuciu.

Jakie błędy popełniamy w codziennej diecie?

  • Niecierpliwość

Stosując wybraną metodę żywieniową jej efekty chcemy zobaczyć natychmiast. Niestety, jak każda inna dieta, aby osiągnąć upragnione cele potrzebuje nieco czasu. Jeżeli stosując dietę, która ma za zadanie dostarczyć zarówno witamin i minerałów, a jednocześnie pozwolić nam schudnąć, potrzebujemy na pierwsze efekty co najmniej trzech tygodni.

  • Niedokładność kaloryczna

Aby dietę można było uznać za w pełni skuteczność, ważne jest zarówno to co jemy, jak i ile jemy. Powinniśmy ustalić racjonalny plan żywienia i przestrzegać go każdego dnia. Sukces pojawi się, jednakże z całą pewnością musimy na niego poczekać chociaż kilka tygodni.

  • Niesystematyczne posiłki

Dieta musi opierać się również na regularnych posiłkach. Dbajmy aby jeść zawsze o podobnych porach dniach i stosunkowo często. Powinniśmy jeść około 4 – 5 posiłków w czasie dnia w niewielkich porcjach.

  • Wybór złej diety

Pamiętać należy, że każda osoba powinna mieć dostosowaną adekwatną dietę do potrzeb organizmu. Dieta musi być właściwie dobrana aby spełniała oczekiwania naszego organizmu. Jeżeli samodzielnie nie potrafimy jej dobrać, warto poradzić się lekarza lub dietetyka.

  • Sport nieodłącznym elementem diety

Oczywiście, żadna dieta nie działa w stu procentach, jeżeli prowadzimy bierny tryb życia. W naszej codzienności musi znaleźć się nieco aktywności i ćwiczeń. Warto wybrać sport który po prostu pokochamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *