szczupłe nogi
Trening

Dieta na szczupłe nogi

Chcesz zrzucić kilka kilogramów z nóg? Wykonywane ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów? Sprawdź czy z pomocą diety możesz sprawić, aby Twoje nogi stały się smukłe, szczupłe i piękne?

Dieta idealna dla nóg

Każda osoba, która chce zadbać o piękny wygląd swoich nóg, powinna zastosować dietę redukcyjną. Dzięki temu może wyszczuplić wybrane części ciała. Dieta tego typu przyczynia się do pięknego wyglądu ud i łydek. Jakie zasady powinny nam towarzyszyć w codziennym schemacie odżywiania?

  • Regularne posiłki, które należy jeść cztery lub pięć razy w ciągu dnia. Pamiętaj aby ostatni posiłek nie zjadać później niż 3 godziny przed snem. Zadbaj aby kolacja była niskokaloryczna, lekka. Zrezygnuj z potraw z dużą zawartością cukru oraz tłuszczu.
  • W codziennej diecie wybieraj chude mięsa, mleko i produkty mleczne, a także spożywaj ryby co najmniej 3 razy w tygodniu. Ryby są źródłem kwasów omega 3 dzięki nim spalanie tkanki tłuszczowej jest szybsze.
  • Dieta, która pomoże zadbać o piękne nogi powinna składać się z kaszy, ryżu brązowego, makaronu, oraz płatków owsianych. Są one bardzo bogate w błonnik, a ten zapobiega zaparciom oraz sprawia, że metabolizm pracuje szybciej.
  • Niezwykle ważną rolę odgrywają w diecie warzywa i owoce. Szczególnie polecana jest marchew, kapusta, mandarynki, kiwi i jabłka. Zawierają one witaminę C, która dba aby skóra zachowała idealną jędrność.
  • W diecie przyda się również woda, dlatego warto jej pić około 2 litrów w ciągu doby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *