poduszki medyczne
Zdrowie

Dobór poduszek ortopedycznych

Specjalistyczne poduszki przeznaczone do spania to produkt, który obecnie cieszy się coraz większym powodzeniem. Owe poduszki faktycznie mają bardzo pozytywne działanie, które jest odczuwalne niemalże od pierwszego użycia. Poduszki ortopedyczne do spania przede wszystkim wpływają na pozbycie się uporczywego bólu pleców po przebudzeniu, pozwalają na właściwe ułożenie ciała w trakcie snu, pozwalają także korygować wady kręgosłupa. Ich działanie sprowadza się do usuwania napięć powstających w mięśniach pleców, do zmniejszenia nacisku na poszczególne kręgi, a zwłaszcza na kręgosłup szyjny.

Materiał na poduszki ortopedyczne

Sedno sukcesu poduszek ortopedycznych tkwi w materiale, który został w nich zastosowany. W znakomitej większości modeli owych poduszek zastosowana jest specjalistyczna pianka poliuretanowa. Jest to pianka termoaktywna, która dopasowuje się do temperatury oraz ciężaru danej osoby. Cechuje się ona wysoką sprężystością, dzięki czemu za każdym razem doskonale się dopasowuje do kształtu ciała danej osoby. Poza ową pianką poliuretanową, do wyrobu niektórych modeli poduszek ortopedycznych stosuje się także inne materiały. Można tu wskazać na:

– bawełna i materiały bawełniane

– lateks

 Istotne jest także wypełnienie poduszek. W tym względzie można zetknąć się z następującymi materiałami,

– włókno poliestrowe

– łuski gryczane, łuski orkiszowe

– pałeczki, kulki silikonowe

Jak właściwie dobrać poduszkę do spania?

Użycie specjalistycznej poduszki ortopedycznej do spania to bardzo istotna kwestia w odniesieniu do zdrowia kręgosłupa jak również w odniesieniu do usunięcia bóli pleców. Dobór poduszki nie jest jednak oczywisty. Pod uwagę należy brać sprężystość poduszki. Powinna ona odznaczać się wysoką sprężystością. To oznacza, że po podniesieniu głowy poduszka powinna wracać do swojego pierwotnego kształtu. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ przekłada się na właściwe podparcie głowy oraz karku przez całą noc.

Ważna będzie pozycja, w której dana osoba lubi spać. Osoby, które w głównej mierze śpią na plecach powinny postawić na poduszki o dużym stopniu miękkości oraz dosyć płaskie. W odniesieniu do osób śpiących na brzuchu lub na boku, najlepszym rozwiązaniem jest zakup poduszek ortopedycznych sprężystych oraz wypukłych, które dodatkowo cechują się zwężeniami na ich końcach. Te aspekty powodują, że zakup poduszek medycznych z przeznaczeniem do spania nie jest taki oczywisty i warto jest w tymże względzie skonsultować się z fizjoterapeutą. Można oczywiście z powodzeniem zrobić to bezpośrednio przed zakupem w sklepie medycznym.

W dobie, gdy mamy do czynienia z powszechnym zabieganiem i brakiem czasu na zdrowy sen, ważne jest to, aby zadbać właśnie o komfort owego snu. Można to zrobić właśnie poprzez zakup i stosowanie specjalistycznych poduszek ortopedycznych do spania. Właściwe podparcie karku oraz głowy w trakcie snu ma bardzo duże znaczenie zarówno w kontekście poprawy zdrowia, usuwania bólów jak i w kontekście zapobiegania tym przykrym zjawiskom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *