Fundamenty Trening

Jak bezpiecznie zamontować liny TRX?

System TRX – wiele możliwości działania

System podwieszeń TRX podbił serca fanów zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej na całym świecie. Mordercze liny, posiadające wiele zastosowań, z powodzeniem wykorzystywane są przez amerykańskich żołnierzy. Korzystają z nich zawodowi sportowcy, ale też amatorzy treningu siłowego. Zawieszane są zarówno w siłowniach, jak i w domach. Kluczem do odpowiedniego zaangażowania ciała podczas treningu na linach jest ich montaż, który gwarantować będzie stabilizację ciała i bezpieczeństwo.

Jak bezpiecznie zamontować liny TRX?

Liny TRX mogą być zamontowane niemal w każdym miejscu. Solidna konstrukcja, opierająca się na pasach z wytrzymałego polimeru pozwala na stosowanie nawet najcięższych obciążeń treningowych. Do korzystania z lin wystarczy stabilna podstawa – drzewo, słup czy drążek, na którym oprzemy liny. TRX zawiesić możemy także w oparciu o drzwi. Zestaw wyposażony został w specjalną kotwicę, która umożliwia zaczepienie przyrządu na drzwiach. Po montażu systemu warto sprawdzić solidność jego postawy. W tym celu wystarczy oprzeć się siłą swojego ciała na pasach, aby sprawdzić czy przyjmowana przez nas pozycja gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo. Warto zadbać o to, aby w miejscu montażu taśm było przynajmniej kilka metrów wolnego miejsca, abyśmy bez przeszkód mogli wykonywać ćwiczenia w podwieszeniu.

Zalety treningu

Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy sprawdzić długość regulowanych lin, które powinny być jednakowe, aby w trakcie treningu zachować równowagę. Możliwa jest regulacja systemu w taki sposób, aby skupić się tylko na jednej ręce lub nodze. Takie ćwiczenia angażują w bardzo mocny sposób odcinek core (odcinek lędźwiowy i mięśnie głębokie brzucha), co sprawia, że poprawia się stabilizacja naszego ciała. Kluczowym aspektem wykorzystania lin TRX jest odpowiednie zaangażowanie mięśni podczas wykonywania ćwiczeń. Podstawą jest napięcie mięśni brzucha przy każdym powtórzeniu. Stabilny brzuch zabezpieczy nas przed kontuzjami i zagwarantuje prawidłową pozycję w każdym ćwiczeniu. Efektem tego będzie silna i równomiernie rozbudowana sylwetka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *