poduszka dla dziecka
Zdrowie

Komfortowy wypoczynek dziecka

Bardzo wielu rodziców, którzy dbają o potrzeby swego dziecka, zastanawia się jaką poduszkę kupić mu. Wybór nie jest prosty ponieważ na rynku znajduje się ogromna ilość modeli, materiałów, czy wzorów. Trudno nam więc często podjąć optymalną decyzję. Warto wiec wiedzieć, jakie czynniki uwzględnić, kiedy wybieramy poduszkę dla naszego dziecka.

Pierwsza poduszka dla malucha

W okolicach drugich urodzin dziecka warto pomyśleć o wyborze adekwatnej dla niego poduszki. Pamiętać należy aby decyzja ta nie była pochopna ponieważ dziecko musi być gotowe na owe zmiany. Dodatkowo poduszka powinna być również dobrze dobrana do preferencji i oczekiwań malucha. Powinna być zarazem wygodna, jak i sprawdzać się jako poduszka medyczna, dzięki której idealnie zadbamy o zdrowie kręgosłupa malucha. O różnorodności poduszek ortopedycznych dla dziecka przeczytamy więcej: https://www.e-poduszki.pl/poduszki-dla-dzieci-c3

 

W jaki sposób wybrać poduszkę dla dziecka?

Poduszka dla małego dziecka powinna być jednocześnie płaska i miękka. Jest to istotne przede wszystkim kiedy maluch najbardziej lubi spać na brzuchu. Warto zastanowić się również nad wyborem modelu elastycznego, a zarazem twardego dlatego że dziecko często zmienia pozycję w czasie snu. Maluch powinien zostać wyposażony w niską poduszkę, zaś starsze dziecko w niego wyższą, anatomiczną, która to znakomicie dostosowuje się do kształtu ciała jej użytkownika.

Oczywiście pamiętać należy o wymiarach poduszki, które powinny odpowiadać wiekowi dziecka. Na powierzchni poduszki ułożona powinna być główka, ramiona znajdować się pod poduszką. Poduszka ortopedyczna która jest właściwie dobrana musi zapewniać stabilne i w pełni naturalne ułożenie kręgosłupa, a tym samym świetnie niweluje ryzyko powstania wad postawy.

Wypełnienie dziecięcej poduszki

Wybierając poduszkę dla dziecka na uwadze powinniśmy mieć jej wypełnienie. Musi być wykonana z takich surowców, które zapewniają idealną cyrkulację powietrza. Nowoczesne poduszki ortopedyczne są wykonane z bezpiecznych, wygodnych i innowacyjnych materiałów, dzięki czemu są w pełni odpowiednie dla dziecka, a nawet małego alergika. Warto wspomnieć, że jeżeli dziecko ma alergię, warto wybrać poduszkę która zażegna ten problem. Zrezygnować należy z wypełnienia puchowego zaś wybrać wypełnienie z jedwabiu, kulek poliestrowych lub silikonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *