poduszka pod plecy
Zdrowie

Ortopedyczne poduszki pod plecy

Wielu z nas pracuje w zawodzie, który wymaga kilkugodzinnego siedzenia za biurkiem. W tym czasie bardzo często towarzyszy nam nieodpowiednia postawa ciała, siedzenie w jednej pozycji, czy wręcz źle dobrane krzesło. W konsekwencji pojawiają się bóle pleców, a następnie choroby kręgosłupa. Warto wiedzieć, w jaki sposób zadbać w takiej sytuacji o zdrowy kręgosłup i pozbyć się bólu.

Jak prawidłowo siedzieć?

Kiedy wiele godzin dziennie spędzamy w pozycji siedzącej towarzyszą nam bóle kręgosłupa, które to później zmieniają się w często schorzenia. Niewielu z nas poprawnie siedzi, czy też po prostu dba o kręgosłup. Prawidłową postawę często przybieramy dopiero wówczas kiedy pojawiają się pierwsze problemy. Wówczas często może być już zbyt późno dlatego o kręgosłup należy zadbać również profilaktycznie.

Prawidłowa pozycja w czasie siedzenia to taka w której nasz odcinek lędźwiowy całkiem przylega do krzesła. Obecnie krzesła oraz fotele są specjalistycznie profilowane, jednakże najczęściej wybieramy tradycyjne i tanie sprzęty. Warto jednak zainwestować w poduszki ortopedyczne, na przykład Perdormire, które to zapewniają nie tylko odpowiednie ułożenie kręgosłupa w czasie pozycji siedzącej, ale również wpływają na nasze samopoczucie, zdrowie i likwidują ból. Dzięki ich regularnemu stosowaniu zapobiegamy skrzywieniom kręgosłupa, zwyrodnieniom stawów a także wielu innym schorzeniom.

Poduszka dla zdrowego kręgosłupa

Poduszki ortopedyczne, które slużą nam do siedzenia, możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • Poduszki niskie są przeznaczone aby stosować je na wysokości lędźwi
  • Poduszki wysokie, mają za zadanie podpierać górną część pleców.

Oba rodzaje poduszek mają do spełnienia jedną funkcję, a mianowicie odciążenie odcinka lędźwiowego poprzez modelowanie ustawienia pleców. Są one wykonane z elastycznej pianki, która doskonale wspiera nasz kręgosłup nawet w czasie wielogodzinnego siedzenia. Dodatkowo poduszki tego typu posiadają specjalne paski, dzięki którym można zamocować je na wybranej przez siebie wysokości pleców. Co więcej można używać ich wszędzie, zarówno w biurze, w pracy, w domu, jak i w samochodzie.

Poduszki najczęściej wykonane są z materiału, który doskonale przepuszcza powietrze, a dzięki temu zapobiega poceniu się. Jednocześnie jest elastyczny i dostosowuje się do pleców, przez co odciąża kręgosłup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *