Kto wygrał Australian Open? Więcej o Novaku Djokovicu
Fundamenty

Kto wygrał Australian Open? Więcej o Novaku Djokovicu

Za nami pierwsze w 2020 roku rozgrywki tenisowego wielkiego szlema, czyli rozgrywany na kortach w Melbourne Australian Open. Zwycięzcą męskich rozgrywek ATP został Serb Novak Djoković, który tym samym sięgnął po swoje 8. zwycięstwo w Australii i łącznie po 17. triumf singlowy w cyklu wielkiego szlema. Powoduje to, że coraz śmielej goni on inne tenisowe legendy, w tym między innymi wciąż aktywnego na kortach Szwajcara Rogera Federera.

Wydawać by się mogło, że Novak Djoković obecny jest na tenisowym szczycie od zawsze. Wielu z nas pewnie zadaje sobie pytanie, ile lat ma Novak Djoković? Urodzony w Belgradzie Serb w maju tego roku będzie obchodził swoje 33. urodziny, co sprawia, że jeszcze przez kilka lat może utrzymywać się w światowej czołówce. Niezależne od kolejnych sukcesów, swoje miejsce w historii światowego tenisa zapisał już złotymi zgłoskami.

Wieloletni lider

Novak Djoković ATP ranking wielokrotnie zamykał jako lider, a na pozycji najlepszego tenisisty świata utrzymał się przez wiele miesięcy. Obecnie wciąż zaliczany jest do wielkiej trójki światowego tenisa ostatnich kilkunastu lat, a obok niego jednym tchem wymienia się wspomnianego wcześniej Federera oraz Hiszpana Rafaela Nadala. Po triumfie w Australian Open Novak Djokovic ponownie został liderem tenisowego rankingu ATP.

Novak Djoković to nie tylko czołowy tenisista świata ale również wieloletni członek reprezentacji Serbii w Pucharze Davisa, czyli profesjonalnych rozgrywkach tenisowych, gdzie rywalizują ze sobą reprezentację. Ponadto, reprezentując Serbię został on brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku w ramach turnieju singlowego, co również jest wybitnym osiągnięciem. Tenisiści, którzy również chcą poczuć się jak serbski lider, mogą wybrać sprzęt, z którego na co dzień korzysta Serb. Odpowiedni ekwipunek można znaleźć w sklepie Amazing.

Miliony podniesione z kortu

Tenis ziemny to sport dżentelmenów i milionerów. Najlepsi tenisiści świata w ciągu swojej kariery potrafią podnieść z kortu nawet miliony dolarów i nie inaczej sytuacja wygląda z Novakiem Djokoviciem. Szacuje się, że obecnie (stan na luty 2020 roku) w ramach oficjalnych nagród pieniężnych w turniejach tenisowych zarobił już łącznie ponad 143 miliony dolarów, co plasuje go w ścisłym topie najlepiej zarabiających sportowców świata.

Do oficjalnych nagród pieniężnych warto doliczyć wypłaty od sponsorów, których na co dzień reklamuje serbski tenisista, na przykład osoby, które produkują rakiety tenisowe. Wśród oficjalnych partnerów Novaka Djokovicia są między innymi takie marki jak Lacoste, Head, Asics, Peugeot czy Seiko. Łącznie zarobki z tytułu praw reklamowych Serba również liczone są w milionach dolarów. Nic dziwnego, że fraza Novak Djokovic zarobki jest jedną z popularniejszych fraz wyszukiwanych w internecie na temat tego zawodnika.

Wyjątkowa dieta

Novak Djoković to nie tylko wybitny sportowiec, ale również propagator zdrowego stylu życia. W związku z tym, że jego popularność nie ma granic i jest postacią rozpoznawalną na całym świecie, jego wpływ na zachowania konsumentów jest bardzo duży. Miało to bezpośrednie przełożenie na sukces książki Novaka Djokovicia, która była specyficzną biografią jedzeniową. To właśnie w ten sposób Serb rozpowszechnił, nie tylko wśród sportowców, popularność diety bezglutenowej.

Novak Djoković biografia „Serwuj, aby wygrać” to wyjątkowy poradnik Serba, który pokazuje jak w ciągu zaledwie 14. dni można dojść do optymalnej formy psychofizycznej, dzięki zmianie diety na bezglutenową. Oczywiście to opis przypadku wybitnego sportowca, któremu dieta bezglutenowa pozwoliła dojść na szczyt i odzyskać siły w walce o kolejne tenisowe laury.

Kapitalny start w 2020 roku

Dla Novaka Djokovicia rok 2020 może być kolejnym wybitnym rokiem pod kątem osiągnięć tenisowych. W rok ten wszedł najlepiej jak można, ponieważ wygrał pierwsze zawody wielkiego szlema, które odbyły się w Australii. To sprawia, że wciąż ma szansę na klasyczny wielki szlem, czyli wygranie kolejno w jednym roku kalendarzowym takich rozgrywek jak Australian Open, Roland Garros, Wimbledon oraz US Open.

Ponadto Novak Djokovic odzyskał prowadzenie w rankingu ATP, spychając na drugie miejsce dotychczasowego lidera Rafaela Nadala. W pierwszych 13. spotkaniach w 2020 roku Serb nie odniósł żadnej porażki, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi wyzwaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *