Zdrowe nawyki programisty
Fundamenty

Zdrowe nawyki programisty

Zdrowy styl życia, to temat, któremu poświęca się wiele uwagi. W dzisiejszych czasach bowiem coraz trudniej utrzymać nam zdrowy styl życia. Ma to związek przede wszystkim z nienormowanym czasem pracy, który może powodować nie tylko przemęczenie, problemy z nadwagą, ale i różnego rodzaju dolegliwości bólowe – w tym zwłaszcza problemy z kręgosłupem.

W ostatnim czasie dość często spotykamy się z określeniem zdrowe nawyki programisty. A kim on jest? Podobnie jak w przypadku technologii jest to osoba wpływająca na przykład na działanie komputera, w tym przypadku jednak zajmuje się programowaniem naszego życia, włączając w to nie tylko dietę, ale i codzienne nawyki, czy sposób myślenia.

Porady na bolące plecy

Jak już wyżej zostało wspomniane siedzący tryb pracy, to problem, który dotyczy wielu z nas. W związku z tym warto zadbać o kręgosłup, by nie doprowadzić do poważniejszych schorzeń.

Przede wszystkim zwróć uwagę jak siedzisz, zwłaszcza przed komputerem. Zadbaj o to, aby Twoja sylwetka była wyprostowana, oczy skierowane na wprost ekranu monitora, a nogi powinny mieć swobodę pod biurkiem.

Dobry masaż – oczywiście, wiemy, że często jest to wydatek. Jeśli jednak masz problem z konkretnymi dolegliwościami, warto od czasu do czasy pozwolić sobie na taką redukcje napięcia.

Podobnie jak masaż może działać gorąca kąpiel, zwłaszcza po ciężkim dniu pracy, gdzie w ten sposób również zredukujemy stres w organizmie.

A co na bolące oczy?

Przemęczone oczy, to często początek bóli głowy, w tym migreny.

Po pierwsze używaj kropli do nawilżania oczu, ponieważ ból, czy pieczenie oczu pojawia się wtedy, gdy produkują za mało łez.

Szczególnie wieczorami unikaj komputera, telewizora, czy smartfonu, których światło męczy nasz wzrok.

Na zmęczone oczy rob układy z rumianku, które idealnie podziałają zwłaszcza wieczorem.

Co najlepiej pić?

Oczywiście głównie wodę. Jeśli chodzi o herbaty, to najzdrowsza jest ta z melisy, lub zielona, która dodatkowo wspomaga nasz układ trawienny. Ponadto zawsze dobrym rozwiązaniem są koktajle owocowe, szczególnie z ananasa, czy grejpfruta.

polecamy: fitness-blender.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *