dzieci sport
Trening

Naucz dzieci miłości do sportu

Dzieci, to nasze pociechy. Każdy rodzic z lękiem spogląda w jego przyszłość pragnąc przy tym, aby jego dziecko było przede wszystkim zdrowe. Oczywiście nikt nie może mieć wpływu na powstawanie wielu chorób przewlekłych. Ucząc jednak dziecko wielu nawyków możemy w przyszłości znacznie zmniejszyć ryzyko jego zachorowań. W tym może pomóc między innymi chęć uprawiania sportu.

Dlaczego to jest takie ważne?

Aktywność fizyczna w przypadku dzieci sprawia, że stają się one nie tylko bardziej wytrzymałe, ale nabierają odporności chociażby na różnego rodzaju infekcje. Najważniejsza kwestia na ten moment to nadwaga, a często otyłość u dzieci, statystyki niestety często są wręcz przerażające, gdzie każdego roku coraz więcej dzieci ma problemy z nadwagą, ta jak wiemy nierzadko prowadzi zarówno do cukrzycy, jak i problemów z sercem, czy układem krążenia.

Nauka społeczna

Bo poprzez sport dziecko poznaje przede wszystkim smak zdrowej rywalizacji. Jeśli gra jest zespołowa, uczy się także pracy i integracji w grupie. Sport w przypadku najmłodszych to także nauka samodyscypliny nie mówiąc już o motywacji w osiąganiu dobrych wyników.

A może tak nowy Robert Lewandowski, lub Kamil Stoch?

Zawsze warto obserwować dziecko. Dana dyscyplina sportowa może być jego zwyczajnym hobby, może jednak przerodzić się w pasje, która w przyszłości przyniesie sportowe krajowe i zagraniczne sukcesy. Najwięksi sportowcy zaczynali przenieść od Olimpiad dziecięcych…

Sport poprzez zabawę

Warto, aby w najmłodszych latach Twoja pociecha bawiła się tym co robi. Nie traktować sportu ,,na serio”, ważne też, aby mogło być prowadzone przez fachowców, którzy najlepiej poprowadzą rozwój sportowy Twojego dziecka.
Zmienić niepotrzebne nawyki

Czyli po pierwsze rezygnacja z siedzącego tryby życia. Jak dobrze pamiętamy jeszcze dekadę temu najmłodsi zdecydowanie chętniej spędzali czas na tworze, biegając, czy wspinając się na drzewa. Aktualnie dzieci i młodzież wolny czas spędza przez telewizorem, lub komputerem – niestety, gra w piłkę nożną w sieci nie zapewni nam takich umiejętności co ta grana na prawdziwym boisku nie mówiąc już o pracy poszczególnych mięśni. Do tego dochodzą nagminne (często nie uzasadnione) zwolnienia z WF-u.

Kolejna, równie ważna sprawa, to całkowita zmiana nawyków żywieniowych. Czyli całkowita eliminacja fast foodów, chipsów, paluszków, batoników, czy słodkich, gazowanych napojów. Tak ogromna ilość cukrów prostych jest wręcz tragiczna dla rozwoju młodego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *