najdziwniejsze sporty
Trening

7 najdziwniejszych sportów świata

Każdy z nas zna bardzo wiele dyscyplin sportowych. Wiele osób tylko i wyłącznie patrząc na nie w telewizorze, ale jednak wie o co w danej dyscyplinie chodzi. Jednak są dyscypliny, o których ludzie nie mają w ogóle pojęcia. Poniżej przedstawię i opiszę niektóre z nich. Podstawowymi dyscyplinami sportowymi, które znają wszyscy to siatkówka, koszykówka, czy piłka nożna. Znane są one na całym świecie. Jednak jak to się mówi: sport niejedno imię ma!

1. Strusi wyścig. Sport ten jest pochodzenia Afrykańskiego, który trafił bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych. Strusie biegają bardzo szybko, bo aż do 70 kilometrów na godzinę. Zasady są podobne jak u koni, po prostu wygrana trafia do najszybszego.

2. Szachowy turniej boksu. W sporcie tym ważna jest umiejętność mieszania szachów z ruchami, które odbywają się na ringu podczas boksu.

3. Podwodny hokej – tutaj chyba nie trzeba więcej pisać, bo sama nazwa mówi za siebie. Wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Początki sięgają 1954 roku.

4. Zapasy bosych stóp. Sama nazwa trochę zaskakuje. Duże palce u stóp zaczepione o siebie, siłują się. Zasady są identyczne jak przy siłowaniu się na ręce.

5. Zorbing – zawody te polegają na toczeniu się w przeźroczystej, dużej kuli w dół poprzez różne przeszkody między innymi takie jak rzeka bądź pagórki.

6. Gra w polo na słoniach. Wszystkie zasady oraz sprzęt są takie same jak w zwykłym, tradycyjnym polo. Różnią „małym” dodatkiem, jakim są słonie. Sport ten jest popularny w Tajlandii, Indiach i Nepalu.

7. Gra w piłkę nożna na rowerach. Żeby trafić do bramki zawodnicy używają kół od roweru bądź swojej głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *