poduszka ortopedyczna
Zdrowie

Pianka z pamięcią a pianka wysokoelastyczna – co wybrać?

Poduszki ortopedyczne cieszą się współcześnie ogromnym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ coraz większa ilość osób boryka się z problemami dotyczącymi kręgosłupa. Siedzący tryb życia, nieadekwatny wypoczynek nocny sprawiają, że kręgosłup boli, a także pojawiają się groźne schorzenia. Aby im zapobiegać warto zastosować poduszki ortopedyczne.

Wybór poduszki ortopedycznej

Zastanawiając się nad wyborem poduszki ortopedycznej powinniśmy pod uwagę wziąć szereg ważnych elementów. Przede wszystkim zastanowić się musimy nad naszą budową ciała. Jeśli jesteśmy niewielkiej i drobnej postury należy wybrać mniejszą poduszkę. W przypadku szerokich barków, poduszka powinna być większa. Oczywiście warto wybrać poduszkę z certyfikatem, pochodzącą od sprawdzonego i profesjonalnego sprzedawcy. Taka poduszka ma najczęściej pięć lat gwarancji, dzięki czemu nie tylko będzie nam długo służyć, ale koszt szybko zwróci się w postaci zdrowego kręgosłupa.

Materiał z którego stworzone są poduszki

Wybierając poduszkę musimy również zastanowić się z jakiego materiału powinna być stworzona. Współcześnie na rynku największą popularnością cieszą się dwa typu poduszek, stworzone z pianki wysokoelastycznej oraz z pianki z pamięcią. Która pianka wyróżnia się lepszymi właściwościami i na którą warto się zdecydować?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ obydwa materiały pełnią różne funkcje, co sprawia, że wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Warto bliżej zapoznać się z rodzajami pianek.

  • Pianka z pamięcią

Pianka z pamięcią to pianka poliuretanowa. W jej składzie struktura stworzona jest z 80% komórek otwartych. Reszta komórek jest zamknięta. Dla użytkownika oznacza to, że w chwili nacisku głowy na poduszkę powietrze z niej ucieka. Poduszka gnie się pod ciężarem i dopasowuje do ciała. Kiedy uniesiemy głowę wówczas powoli poduszka znów powróci do poprzedniego kształtu. Ten rodzaj pianki jest bardzo miękki i plastyczny.

  • Pianka wysokoelastyczna

To pianka składająca się z 80 % komórek zamkniętych. W chwili kiedy położymy głowę delikatnie ugina się pod ciężarem, jednakże w dalszym ciągu jest bardzo sprężysta. Oznacza to, że jest twardsza niż poduszka z pamięcią, a co za tym idzie gwarantuje prawidłowe utrzymanie krzywizn kręgosłupa. Po ustaniu ucisku szybko wraca do pierwotnego kształtu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *