rumianek
Zdrowie

Popularny rumianek

Rumianek jest jednym z popularniejszych produktów ziołowych. Pochodzi z rejonów śródziemnomorskich, ale na chwilę obecną jest on popularny na całym świecie. Rumianek zawiera w sobie ogromną ilość substancji o właściwościach leczniczych. Mowa o olejkach eterycznych, witaminie C, poliacetylenach, flawonoidach, cholinie, solach mineralnych jak i innych związkach, które mają bardzo wiele pozytywnego wpływu na ludzkie zdrowie.

Lecznicze właściwości rumianku

Lecznicze właściwości wykazują wysuszone koszyczki rumianku, które się zbiera w okresie, gdy zaczyna on kwitnąć. W tym czasie zawiera on największą ilość substancji czynnych mających dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Mówiąc o dobroczynnych działaniach rumianku, należy wskazać na to, że takich działań jest bardzo wiele. Rumiankowi można bowiem przypisać działanie rozkurczowe, przeciwzapalne, dezyderujące, przeciwbakteryjne oraz przyspieszające przemianę materii w skórze. Poza tym również mówimy o wspomaganiu gojenia się ran oraz neutralizowaniu różnego rodzaju toksyn. Jest to zioło znane w dużej mierze z pozytywnego wpływu na zjawisko zapalenia spojówek oczu.

Jak najbardziej warto go stosować przy jakichkolwiek ranach skórnych. Nie każdy jednak wie, że stosowanie rumianku bardzo korzystnie wpływa także na kondycję włosów jak również wspomaga w kłopotach w zasypianiu. Zakres pozytywnego działania jest bardzo szeroki, a poza tym nie mówimy tu o żadnych skutkach ubocznych, co także jest bardzo ważnym aspektem. Do tego także zakup rumianku nie wymaga żadnych dużych wydatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *