jak wstać rano
Zdrowie

Pokonaj problem porannego wstawania

Masz problem z porannym wstawaniem? Rankiem często włączasz drzemki, zdarza Ci się zasypiać do szkoły czy pracy? Przeczytaj kilka porad, dzięki którym szybko rozbudzisz się i z radością będziesz wkraczać w każdy nowy dzień.

Problemy ze wstawanie

Problemy ze wstawaniem następują najczęściej jesienią oraz zimą. Wówczas słońce wstaje później a nam po prostu nie chce się wstać z łóżka. Bardzo często takie problemy dotyczą osób, które są zestresowane, cierpią na depresję, czy obniżenie nastroju. Jak poradzić sobie z porannym wstawaniem?

  • Postaraj się zadbać o zdrowy i głęboki sen. Jeżeli w nocy uda Ci się wypocząć wówczas o wiele prędzej i łatwiej wstaniesz porankiem.
  • Staraj się wyrobić nawyk. Kilka dni z rzędu postaraj się wstać o 6 a organizm sam po pewnym czasie przyzwyczai się do takiego trybu życia. Dzięki temu poranne wstawanie przestanie być po prostu męczące a wręcz czasem niemożliwe.
  • Budzik zostaw daleko od łóżka. Aby uciszyć potencjalnego wroga będziesz musiała podnieść się z łózka, co sprawi, że zmobilizujesz się do tej czynności.
  • O poranku staraj się nie wstawać gwałtownie. Może zakręcić ci się w głowie i źle się poczujesz. Lepiej usiądź na chwilę, a następnie powoli wstań.
  • Wymyśl coś co zmotywuje cię do wstania. Pomyśl że zaraz zjesz pyszne śniadanie, napijesz się kawy, a może ubierzesz swoją nową sukienkę.
  • Musisz zrozumieć że wczesne wstawanie ma bardzo wiele zalet. Nie będziesz musieć śpieszyć się do pracy, dzień będzie dłuższy, a jeśli szybko wykonasz swoje obowiązki, wieczorem możesz oglądnąć film, wyjść na spacer czy też poczytać książkę.
  • Warto wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną, dzięki niej odpoczniesz, a rano obudzisz się w pełni sił.

Polub wczesne wstawanie

Na ogół poranne wstawanie traktujemy jak obowiązek. Tym samym po prostu nie lubimy tej sytuacji i jest ona dla nas każdego dnia uciążliwa. Aby polubić poranki, zwłaszcza te zimne, pochmurne oraz deszczowe, musimy adekwatnie się zmotywować. Na pewno humor poprawi nam poranna kawa. Rano warto również zastanowić się, jak zaplanujemy dzień, aby nie tylko był pożyteczny i pracowity, ale także przyjemny i dostarczał nam relaksu i odprężenia. Poranne wstawanie sprawi, że będziemy mieć więcej czasu na przyjemności. Szybciej wykonany swoją pracę, a tym samym dzień będzie o wiele dłuższy. Z czasem wręcz przyzwyczaimy się do szybkiego wstawania, dzięki czemu sami, bez budzika będziemy się budzić. Z przyjemnością wstaniemy z łóżka, bo będziemy mieć cel, który chcemy wypełnić i zrealizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *