poduszki dla niemowląt
Zdrowie

Rodzaje poduszek ortopedycznych dla dzieci

Niegdyś nie było o nich mowy, nie spotykało się ich w sklepach. Dzisiaj specjalistyczne poduszki ortopedyczne dla niemowląt stanowią produkt, który jest nie tylko polecany, ale po prostu wydaje się koniecznym do zastosowania. Niewłaściwe ułożenie niemowlaka w łóżeczku skutkuje często różnymi wadami postawy. Poza tym należy wskazać na zjawisko plagiocefalii, jako bardzo często występujące. W wielu przypadkach mamy do czynienia z niewłaściwej jakości poduszkami w łóżeczkach dzieci. Tymczasem te powinny spać w pierwszym okresie życia bez jakiejkolwiek poduszki. Wyjątek może stanowić specjalistyczna poduszka ortopedyczna.

Dlaczego poduszka ortopedyczna?

Nasuwa się w tym miejscu pytanie o to, dlaczego należy wybierać owe poduszki ortopedyczne? Nie chodzi o to, aby nabijać tu jakąkolwiek koniunkturę. Chodzi o zdrowie maluszków i o ich prawidłowy rozwój. Owe poduszki są produktami, które powstały na podstawie długoletnich badań. Tym samym można powiedzieć, że są w pełni bezpieczne. Wybierając owe poduszki niwelujemy niemalże do zera ryzyko wystąpienia jakichkolwiek wad postawy mogących powstać w trakcie snu. Ponadto jest to idealny sposób na to, aby wyeliminować ryzyko wystąpienia zjawiska płaskiej główki. Poza wymienionymi, należy także wskazać na:

– poduszka taka jest wykonana z materiałów antyalergicznych

– poduszka może posiadać różne kształty, a więc dostosowana jest to różnych potrzeb

– poduszka taka jest miękka, wygodna i tym samym zapewnia dziecku zdrowy, głęboki sen

Wybór poduszki ortopedycznej

Przede wszystkim poduszkę ortopedyczną dla niemowlaka należy kupować w sprawdzonym i profesjonalnym sklepie medycznym. Jest to gwarancja tego, że zakupimy właściwy produkt. Poza tym również ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego kształtu poduszki. Możemy w tym miejscu wskazać na dwie możliwe opcje. Poduszka może być w standardowym kształcie oraz w kształcie węża. Standardowe poduszki posiadają wyprofilowanie w środku i są bardzo miękkie. Jeśli chodzi o poduszki w kształcie węża, to powinny być one stosowane w sytuacjach, gdy dziecko śpi razem z rodzicami w ich łóżku. Dzięki tym poduszkom możemy mówić o zapewnieniu odpowiedniej równowagi podczas snu. O poduszkach dla niemowląt przeczytasz również NA STRONIE

Poduszka ortopedyczna to dla naszego dziecka jest wybór, który wiąże się tylko i wyłącznie z samymi korzyściami. Jeden wydatek, który pozwoli uniknąć bardzo wielu różnych zagrożeń i pozwoli uniknąć koniecznych wizyt lekarskich. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to oczywiście pracownik w sklepie medycznym powinien je rozwiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *