pilates
Pilates

Sprzęt do pilates

Pilates to bardzo niewymagająca forma aktywności fizycznej. Czy aby jednak na pewno? Z jednej strony warto wskazać na to, iż nie ma tutaj konieczności posiadania dużych umiejętności, ale z drugiej strony warto jest wskazać na ćwiczenia z udziałem specjalistycznego sprzętu. Ten sprzęt może być bardzo różnorodny, bardzo urozmaicony. Można wykorzystywać różnego rodzaju piłki, różnej wielkości piłki, można mówić o innych rekwizytach, ale też można mówić o innym bardzo istotnym elemencie, jakim są reformery.

Co to są reformery?

To bardzo ważne pytanie. Reformery to nic, co miałoby cokolwiek wspólnego z reformą. Jest to bowiem specjalistyczne łóżko do pilates. To łóżko jest wykorzystywane w klubach fitness i raczej trudno jest o jego wykorzystywanie w prywatnym domu. To łóżko jest wykonywane z aluminium bądź też z drewna. Dzięki jego użyciu można podczas zajęć pilates powtórzyć niemalże wszystkie istotne ćwiczenia znane nam z siłowni. Bez wątpienia jest ono elementem, który może znacząco uatrakcyjnić  zajęcia pilates i pozwolić by były one bardziej atrakcyjne.

Pilates dla korzyści

Udział w zajęciach pilates cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Można oczywiście zapytać o to, jakie konkretne korzyści można odnieść z tego tytułu? Na pewno można mówić o:

– ukształtowaniu sylwetki swojego ciała,

– rozluźnieniu oraz wzmocnieniu mięśni pleców,

– rozluźnieniu ogólnym – to powoduje relaks po wyczerpującej pracy,

Pilates to inaczej mówiąc skuteczna walka ze stresem, ze zmęczeniem, bólem pleców oraz ogólnym znużeniem codziennością. Na pewno więc możemy tutaj mówić o czymś, co wiąże się z bardzo dużymi pozytywami. Nie dziwi zatem popularność, jaką cieszy się ów pilates.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *