pilates
Pilates

Pilates dla zaawansowanych

Z jednej strony należy mówić o tym, że pilates to bardzo proste ćwiczenia, nie wymagają żadnych dużych umiejętności, wiedzy ani doświadczenia, ale z drugiej strony należy wskazać na to, że mamy do czynienia z bardzo zróżnicowanymi modelami ćwiczeń. W odniesieniu do osób początkujących lub też tych, którzy nie chcą nadmiernie się męczyć, podstawowe ćwiczenia mogą wystarczyć. Te na pewno nie są skomplikowane i można je pojąć w lot. Jednakże w pewnym momencie można oczekiwać czegoś więcej i tym samym można chcieć wyjść na wyższy poziom. W takiej sytuacji należy sięgnąć po ćwiczenia pilates dla zaawansowanych.

Ćwiczenia, wpływające na ciało i ducha

Mówiąc o ćwiczeniach zaawansowanych, będziemy wskazywać na te, w których zaangażowanych jest znacznie więcej mięśni. W głównej mierze mowa jest o mięśniach głębokich, które w wielu ćwiczeniach, w wielu codziennych sytuacjach nie są wykorzystywane, nie są ćwiczone. W sposób szczególny mowa jest tutaj o mięśniach:

– brzucha,

– pośladków,

– pleców,

– ramion

Tutaj nie liczy się wyłącznie to, które mięśnie są ćwiczone, angażowane, ale sposób owego ćwiczenia, sposób wykonywania poszczególnych pozycji z planu treningowego.

Zasady zaawansowanego treningu

W tych ćwiczeniach nie ma żadnych przerw. Każde z ćwiczeń powinno być wykonywane w sposób bardzo dynamiczny. Oczywiście czas przeznaczony na cały trening jest ściśle określony i wcale nie musi być on bardzo długi. Przykładem może być trening piętnastominutowy, który obecnie cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Z jednej strony możemy zatem mówić o większej trudności, ale z drugiej strony można również mówić o możliwości uzyskania znacznie większych celów treningowych. Dzięki ćwiczeniom zaawansowanym można mówić o lepiej wyrzeźbionej sylwetce ciała, można mówić o większym wzmocnieniu mięśni. Ważnym aspektem jest to, aby do ćwiczeń dla zaawansowanych przystępowały osoby, które już wcześniej miały sporo do czynienia z pilates, które od dawna biorą udział w takich ćwiczeniach. Tylko w takiej sytuacji można mówić o możliwości przebrnięcia przez takie ćwiczenia. Więcej na temat ćwiczeń zaawansowanych jak i na temat pilates można przeczytać chociażby na stronie internetowej http://pilatespolska.pl/. Aby móc przystąpić do takich treningów, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Tego elementu po prostu nie można zaniedbać, gdyż przekłada się to na brak oczekiwanych efektów. Pilates jest słusznie jedną z najbardziej przyjemnych form aktywności fizycznej. Warto zatem w to wejść, aby móc odnosić przyjemność z ćwiczenia.

One thought on “Pilates dla zaawansowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *