pilates
Pilates

Pilates dla lepszego samopoczucia

Nie jest żadną tajemnicą, że aktywność fizyczna jest elementem bardzo korzystnie wpływającym na zdrowie człowieka. Form aktywności mamy bardzo wiele do wyboru. Jedną z tych popularniejszych w dobie współczesnej jest pilates. Ćwiczenia, które zostały wymyślone i wypromowane już u początku XX wieku, dzisiaj jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu. System pilates został stworzony przez Josepha Pilatesa. Ten był osobą cierpiącą na różne schorzenia i w ten sposób starał się pomóc samemu sobie, aby móc cieszyć się lepszym zdrowiem. System ćwiczeń pilates jest połączeniem takich sztuk jak:

– grecka filozofia,

– joga,

– balet,

– gimnastyka,

– buddyjskie zen

Wiele różnych sztuk w jednej filozofii przynosi wiele wymiernych korzyści. Osoba biorąca udział w zorganizowanych zajęciach pilates pracuje nie tylko nad swoim ciałem, ale ponadto także nad swoim oddechem. Dzięki temu można mówić o większym panowaniu nad swoim oddechem, można mówić o lepszej cyrkulacji krwi w obiegu, o lepszym dotlenieniu ludzkiego organizmu.

Pilates dla mięśni

Ćwiczenia pilates koncentrują się w głównej mierze na takim aspekcie, jakim są ludzkie mięśnie. Mowa jest o łopatkach, mowa jest o mięśniach pleców. Już po kilku sesjach treningowych można mówić o znaczącej poprawie funkcjonowania mięśni grzbietu, można mówić o usunięciu zjawiska bólu. Dlatego też pilates to ćwiczenia w sposób szczególny przeznaczone dla kobiet w ciąży, które nie odczuwają dodatkowych dolegliwości. Poza tym również są to ćwiczenia dla osób wiele godzin przebywających w pozycji siedzącej. Więcej propozycji znajdziesz na STRONIE.

Reformery

Na zajęciach pilates można oczywiście ćwiczyć bez udziału jakiegokolwiek sprzętu. Jednakże jak najbardziej można i warto się posiłkować odpowiednimi elementami pomagającymi uzyskać zamierzone cele. W głównej mierze mowa jest tutaj o reformerach. Specjalne łóżko do pilates to sprzęt, który również został stworzony przez Josepha Pilatesa jak i sama metoda. Owo łóżko pozwala na wykonywanie różnych pozycji ćwiczeniowych na plecach, na brzuchu jak i na boku. W ten sposób można zadbać o wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych. Poza tym również reformery pomagają pracować nad prawidłowym ukształtowaniem pracy oddechu. Dla sprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu, dla jego lepszego samopoczucia ma to niebagatelne znaczenie. Zatem chcąc mówić o poprawie swojego zdrowia, warto jest postawić właśnie na udział w zajęciach pilates. Dostęp do nich jest bardzo powszechny, gdyż mamy z nimi do czynienia praktycznie w każdym klubie fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *