poduszka ciążowa
Zdrowie

Zalety używania poduszek ciążowych

Pozornie wydawać się może że poduszki ortopedyczne ciążowe, to tylko zbędny wydatek, którego w zasadzie nie potrzebuje kobieta w okresie ciąży. Jednakże to błędne podejście, ponieważ w tym szczególnym dla kobiety czasie, może odczuwać liczne dolegliwości bólowe i ogólny dyskomfort. Poduszki są specjalistycznie stworzone, aby zadbać nie tylko o komfort wypoczynku, ale również o zdrowie kręgosłupa.

Najzdrowsza alternatywa spania w czasie ciąży

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka powinna zatroszczyć się o prawidłowy, wygodny a wręcz komfortowy wypoczynek. Cel ten doskonale spełniają poduszki ortopedyczne o charakterze ciążowym. To dla kobiety ogromna pomoc ponieważ pozwalają zachować prawidłową postawę w czasie snu. Warto wiedzieć, że najzdrowszą pozycją ciała jest sen na boku. Niestety, w późniejszym okresie ciąży, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, kobiecie trudno wybrać wygodną pozycję ciała w czasie snu. Brzuszek po prostu przeszkadza. Tym samym niezbędna staje się poduszka ciążowa, która sprawia, że komfortowo możemy ułożyć się na boku, brzuch nam nie doskwiera, a co za tym idzie po prostu śpimy wygodnie. O wypoczynku w czasie ciąży poczytasz również na stronie https://omedika.pl/poduszka-ciazowa-supermami-r185.html.

Dlaczego warto wybrać poduszkę ciążową?

Poduszki ciążowe, są produkowane w oparciu o wiele badań i testów, dlatego też zapewniają każdej kobiecie spodziewającej się dziecka, przybranie idealnej pozycji w czasie snu. Zdrowy sen na lewym boku staje się możliwy, a dodatkowo poduszki poprawiają krążenie krwi, przez co powodują, że lepiej pracuje układ krwionośny, a co za tym idzie do łożyska, w którym przebywa dziecko, dostaje się więcej krwi i tlenu. Z kolei spanie na prawym boku, powoduje, że dziecko otrzymuje małą ilość tlenu, a to może być po prostu dla niego nawet niebezpieczne.

Poduszka odciąża kręgosłup i zapewnia komfortowy sen

Kobieta wybierając do spania poduszkę ortopedyczną troszczy się nie tylko o własne samopoczucie, ale również o zdrowie kręgosłupa. Poduszka bowiem odciąża kręgosłup, sprawia, że zanika ból i sztywność mięśni, a adekwatnie używana odciąża również nogi i zapobiega powstawaniu opuchlizny. Z całą pewnością korzystnie wpływa również na znajdujące się w łonie matki dziecko, ponieważ ma ono większą ilość krwi oraz tlenu. Adekwatny wybór poduszki i jej regularne stosowanie poprawi komfort życia, każdej kobiecie która spodziewa się dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *