poduszka ciążowa
Zdrowie

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną w ciąży?

Ciąża, czas oczekiwania narodzin dziecka może być nie tylko radosny, ale również pełny dyskomfortu i dolegliwości bólowych. Zmienia się nasze ciało, brzuszek wciąż powiększa się, co sprawia, że trudno nam nie tylko pracować, ale również w pełni komfortowo wypoczywać. Poduszka ortopedyczna przeznaczona dla kobiet w ciąży ma specjalnie stworzony kształt, aby zapewnić nie tylko zdrowy, wygodny i spokojny sen, ale również zapobiec dolegliwością bólowym.

Poduszki ortopedyczne dla kobiet w ciąży i nie tylko

Poduszki ortopedyczne, zwane również medycznymi, które stworzone są aby w pełni odpowiadać na potrzeby kobiet w ciąży, najczęściej produkowane są w kształcie litery „E” lub „C, „J” lub „U”. Owa konstrukcja sprawia, że możemy w czasie wypoczynku zadbać o całe ciało. Poduszkę bowiem umieszczamy zarówno pod głową, między kolanami, aby odciążyć biodra, jak i podpieramy rosnący brzuszek.

Poduszka znakomicie sprawdza się również już po urodzeniu malucha. Wówczas idealna jest do karmienia dziecka, a także zapewnienia mu bezpiecznego snu we własnym łóżeczku. Poduszka może służyć również kiedy dziecko jest starsze, albowiem pomaga w nauce siadania, a nawet jest znakomita do zabawy. Więcej o zastosowaniu poduszek ciążowych przeczytasz TUTAJ.

 Jakie są zalety poduszki medycznej ciążowej?

Poduszka ciążowa, adekwatnie dobrana do potrzeb przyszłej mamy ma ogromną ilość zalet i walorów. Trudno więc powiedzieć, że jest to produkt zbędny i niepotrzebny. Przeciwnie, każda przyszła mama stosująca poduszkę uważa, że znakomicie sprawdza się w codziennym odpoczynku, zdrowotnie wpływa na ciało i eliminuje dolegliwości bólowe.

Poduszka ciążowa nie tylko odciąża plecy matki ale również zmniejsza ból pleców w ciąży. Dodatkowo likwiduje uczucie napięcia w karku, zapobiega bólom ramion. Co więcej wkładana na czas snu między kolana sprawia, że nie bolą nas biodra i nogi, zaś obrzęki wyraźnie się zmniejszają. Istotne jest również to, że pozwala ułożyć się w wygodnej pozycji. Po narodzinach dziecka pozwala ułożyć je w adekwatnej pozycji do karmienia, a przede wszystkim zapewnia mu stu procentowe bezpieczeństwo. Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna niweluje problemy ze snem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *