poduszka ciążowa
Zdrowie

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną w ciąży?

Ciąża, czas oczekiwania narodzin dziecka może być nie tylko radosny, ale również pełny dyskomfortu i dolegliwości bólowych. Zmienia się nasze ciało, brzuszek wciąż powiększa się, co sprawia, że trudno nam nie tylko pracować, ale również w pełni komfortowo wypoczywać. Poduszka ortopedyczna przeznaczona dla kobiet w ciąży ma specjalnie stworzony kształt, aby zapewnić nie tylko zdrowy, wygodny i spokojny sen, ale również zapobiec dolegliwością bólowym.

Poduszki ortopedyczne dla kobiet w ciąży i nie tylko

Poduszki ortopedyczne, zwane również medycznymi, które stworzone są aby w pełni odpowiadać na potrzeby kobiet w ciąży, najczęściej produkowane są w kształcie litery „E” lub „C, „J” lub „U”. Owa konstrukcja sprawia, że możemy w czasie wypoczynku zadbać o całe ciało. Poduszkę bowiem umieszczamy zarówno pod głową, między kolanami, aby odciążyć biodra, jak i podpieramy rosnący brzuszek.

Poduszka znakomicie sprawdza się również już po urodzeniu malucha. Wówczas idealna jest do karmienia dziecka, a także zapewnienia mu bezpiecznego snu we własnym łóżeczku. Poduszka może służyć również kiedy dziecko jest starsze, albowiem pomaga w nauce siadania, a nawet jest znakomita do zabawy. Więcej o zastosowaniu poduszek ciążowych

 Jakie są zalety poduszki medycznej ciążowej?

Poduszka ciążowa, adekwatnie dobrana do potrzeb przyszłej mamy ma ogromną ilość zalet i walorów. Trudno więc powiedzieć, że jest to produkt zbędny i niepotrzebny. Przeciwnie, każda przyszła mama stosująca poduszkę uważa, że znakomicie sprawdza się w codziennym odpoczynku, zdrowotnie wpływa na ciało i eliminuje dolegliwości bólowe.

Poduszka ciążowa nie tylko odciąża plecy matki ale również zmniejsza ból pleców w ciąży. Dodatkowo likwiduje uczucie napięcia w karku, zapobiega bólom ramion. Co więcej wkładana na czas snu między kolana sprawia, że nie bolą nas biodra i nogi, zaś obrzęki wyraźnie się zmniejszają. Istotne jest również to, że pozwala ułożyć się w wygodnej pozycji. Po narodzinach dziecka pozwala ułożyć je w adekwatnej pozycji do karmienia, a przede wszystkim zapewnia mu stu procentowe bezpieczeństwo. Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna niweluje problemy ze snem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *