poduszki dla kobiet w ciąży
Zdrowie

Zdrowy sen – zdrowa ciąża

Ciąża jest oczywiście bardzo radosnym okresem, w którym jednak ciało kobiety potrafi sprawić wiele kłopotów i psikusów. Można i należy mówić o pewnych dolegliwościach, które niewątpliwie będą kobiecie w tym czasie towarzyszyć. Nie należy się na owe dolegliwości godzić, ale można sobie z nimi radzić. Między innymi należy wskazać na bóle kręgosłupa, na niemożność uzyskania pełnej wygody snu i wypoczynku. Za tym może iść rozdrażnienie, ciągłe zmęczenie, a w ciąży na pewno nie jest to korzystne.

Wyjściem jest poduszka

W obliczu owych problemów bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej poduszki powodującej usunięcie przyczyn bóli pleców w trakcie ciąży. Specjalistyczne poduszki dla ciężarnych kobiet to produkt dostępny w typowych sklepach medycznych. Należy ją odpowiednio dobrać do sylwetki danej kobiety, aby właściwie podpierała wszystkie newralgiczne części ciała. Przede wszystkim odpowiednio dobierając taką poduszkę, można odciążyć stawy biodrowe oraz kręgosłup.

Czynniki wyboru poduszki

Wspomniano o tym, że poduszkę medyczną należy wybierać biorąc pod uwagę sylwetkę danej kobiety. Jednakże istnieje wiele innych aspektów, które pozwolą na wybór takiego produktu, który będzie maksymalnie spełniał oczekiwania danej osoby. Mowa jest o:

– twardości poduszki

– rodzaju zastosowanego wypełnienia

– profilu poduszki

– kształcie oraz wielkości poduszki

Aby poduszka ciążowa mogła służyć bardzo długo i spełniać swoją rolę, należy zwrócić uwagę na taki aspekt, jakim jest jej wypełnienie. Tutaj na pewno sprawdzi się wypełnienie silikonowe lub też poliestrowe. Charakteryzuje się ono bardzo dużą sprężystością, a więc również idealnym dopasowaniem do ciała danej kobiety. Taka poduszka nie zostanie zdeformowana, a poza tym także jest ona hipoalergiczna. Poduszka przeznaczona dla kobiet w ciąży powinna mieć różne stopnie twardości. Z uwagi na to, że jest ona używana na całej długości ciała, to tym samym w dolnej części powinna być ona bardziej twarda stabilizując biodra. W części górnej natomiast powinna być ona bardzo miękka, aby zapewnić komfort snu. W tej chwili do najbardziej popularnych pod względem kształtu poduszek dla ciężarnych należy zaliczyć poduszkę w kształcie 9. To nie tylko pełen komfort dla kobiety, ale także możliwość zadbania o prawidłowe krążenie rozwijającego się maluszka.

Super Mami C

Jedną z ciekawszych propozycji jest także poduszka Super Mami C. Posiada ona długość 115 cm i obejmuje praktycznie całą długość ciała kobiety. Owa poduszka do spania w ciąży posiada lekko zaokrąglone końce. Pozwala to wygodne ułożenie głowy z jednej strony, a z drugiej na umieszczenie owej poduszki pomiędzy kolanami i odciążenie stawów biodrowych. Ponadto także doskonale może ona podpierać brzuch. W tym miejscu jest ona bardzo miękka i daje uczucie pełnego komfortu. Nie dziwi więc fakt, że bardzo wiele kobiet decyduje się na ten model. Nie można również nie wspomnieć o takim aspekcie, jakim jest pełne bezpieczeństwo użytkowania tej poduszki dla kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *