Trening

5 najczęściej popełnianych błędów treningowych

Pomimo intensywnych ćwiczeń, treningi nie przynoszą oczekiwanych efektów? Często przytrafiają Ci się kontuzje? A może uciążliwe zakwasy skutecznie zniechęcają Cię do dalszych ćwiczeń? Poznaj 5, najczęściej popełnianych błędów treningowych.

   1. Nie rezygnuj z rozgrzewki!

Nie warto tracić czasu na rozgrzewkę, skoro można od razu przejść do sedna! – to typowe stwierdzenie, padające z ust osób, które pomijają rozgrzewkę. Dodajmy; osób, którym nie obce różnego rodzaju kontuzje. Rozgrzewka jest podstawowym i zarazem niezbędnym elementem treningu, który umożliwia odpowiednie rozgrzanie mięśni i jednocześnie przygotowuje nasze ciało do wysiłku

    2. Wyczerpujący, nie znaczy lepszy

Istnieje ogromna różnica pomiędzy treningiem intensywnym, a wyczerpującym organizm. W przypadku tego pierwszego, ilość serii ćwiczeń oraz powtórzeń dostosowana jest do indywidualnych możliwości oraz potrzeb zawodnika, skutkiem czego jest stopniowe budowanie kondycji i formy. A efekty wyczerpującego treningu? Wśród takowych warto wymienić między innymi ból, zakwasy i niechęć do dalszych ćwiczeń.

    3. Słuchaj rad trenera

Bardzo często zdarza się, że osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, zaopatrują się w płytę z zestawem ćwiczeń, a następnie od razu przystępują do rzeczy. Co w tym złego? Brak doświadczenia sprawia, że większość ćwiczeń wykonywana jest w sposób niepoprawny, co rzecz jasna przekłada się na uzyskiwane efekty. Właśnie dlatego nie warto – przynajmniej na początku – rezygnować z zajęć prowadzonych przez profesjonalnego trenera.

   4. Skup się! 

Nucisz w rytm muzyki do której ćwiczysz? A może lubisz w trakcie treningu uciąć sobie małą pogawędkę ze znajomym? Jeśli tak, to koniecznie pozbądź się wspomnianych nawyków. Brak skupienia wpływa bowiem na pogorszenie koordynacji i przyczynia się do popełniania sporej ilości błędów.

   5. Dbaj o siebie

Sport to nie tylko zajęcia na siłowni, w których uczestniczysz trzy razy w tygodniu. To także codzienna, odpowiednio zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia. Z tego względu warto zrezygnować ze szkodliwych używek czy zarywania nocy na poczet imprez do białego rana. Uwierz; dbając o siebie osiągniesz wymarzone efekty o wiele szybciej, niż mógłbyś przypuszczać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.