sport
Trening

Aktywność fizyczna, ale nie każda

Nie ma takiej aktywności fizycznej, która nadawałaby się dla każdego bez wyjątku. Oczywiście sam fakt podejmowania wysiłku fizycznego jest dla każdego człowieka, dla jego zdrowia bardzo istotny, aczkolwiek nie można powiedzieć, że obojętnym jest to, jaki sport stanie się naszym udziałem. Przede wszystkim musi być to aktywność, która będzie nam odpowiadać, którą polubimy. Trudno jest uprawiać jakikolwiek sport, jeśli nie będzie nam on sprawiał żadnej satysfakcji. Bez wątpienia, więc jest to podstawa.

Aktywność fizyczna

Mówiąc o aktywności fizycznej, dobrze jest mieć swój jasno określony cel, aby tym samym mieć pewną motywację do działania, do nie zaprzestawania działań. Poza tym owa aktywność fizyczna powinna być dostosowana do indywidualnych możliwości, uwarunkowań i ograniczeń. Nie należy stosować czegokolwiek, co miałoby na nas wpłynąć w sposób negatywny, co mogłoby spowodować jakiekolwiek ubytki na zdrowiu. Mówiąc o aktywności fizycznej, będziemy wskazywać nie tylko na jej pozytywne korzyści dla naszego ciała, ale także dla naszej psychiki.

Aktywność fizyczna, zmęczenie organizmu podczas wysiłku powoduje zwiększone wydzielanie endorfin, a tym samym można tutaj mówić o znacznie lepszym nastawieniu do otaczającej rzeczywistości, o usunięciu złego nastroju i o lepszej kondycji psychicznej. Korzyści płynące z wysiłku fizycznego są mocno zróżnicowane, ale na pewno można mówić o tym, że one są. Tym samym owa aktywność fizyczna powinna znaleźć swoje miejsce w codzienności każdego człowieka bez wyjątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *