dieta na płodność
Dieta

Dieta na płodność

Obecnie bardzo wiele kobiet zmaga się z płodnością, z jej problemem. Na zdrowie kobiety, która ma zostać w przyszłości mamą ma wpływ wiele czynników, między innymi środowisko w którym przebywa, styl życia, genetyczne uwarunkowania oraz standard medycznej opieki. Na płodność u kobiet na również wpływ sposób odżywiania się oraz stan organizmu. Wiek stanowi bardzo ogromny czynnik, który warunkuje zdolność rozrodczą u kobiet.

Kiedy jest najlepszy czas?

Najlepszy wiek na ciążę przypada między dwudziestym a dwudziestym piątym rokiem życia. Po tym czasie stopniowo się zmniejsza aż do trzydziestego piątego roku życia. Im później tym większe prawdopodobieństwo, że nie dojdzie do zapłodnienia, albo że dziecko urodzi się z różnymi chorobami. Również ważnym elementem płodności u kobiet jest jej masa ciała. Zarówno nadwaga i otyłość jak i niedowaga wpływają negatywnie na zajście w ciążę. Ma ogromny wpływ na pracę jajników, które oczywiście funkcjonują prawidłowo przy energetycznej równowadze organizmu.

 

Jeśli dana kobieta ma problem z masą ciała, to może udać się do dietetyka, który pomoże jej uzyskać odpowiednią masę ciała i zmienić twoje żywieniowe nawyki. Nasz wolny czas powinniśmy spędzać również aktywnie fizycznie. Ruch to ogromne korzyści na kobiecy organizm. Pozwala on zachować bardzo dobrą kondycję, dzięki temu można utrzymać szczupłą sylwetkę, również rozładowuje stres oraz zapobiega niektórym chorobom. Jakikolwiek ruch w postaci pracy w ogródku, spacer czy jazda na rowerze przyspiesza i pomaga w poczęciu dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *