alergia
Zdrowie

Co pyli w maju?

Maj jest miesiącem szczególnie trudnym dla alergików, ponieważ okres pylenia jest w pełni. Najczęściej w maju pylą wczesnokwitnące trawy, babka i szczaw. Dodatkowo mogą uczulać nas również drzewa a przede wszystkim dąb i sosna. Alergicy mogą borykać się również z pyłkiem wydzielanym przez pokrzywę. Jeżeli ty również borykasz się z alergią, sprawdź, na jakie pyłki warto zwrócić uwagę w maju.

  • Uczulenie na trawę

Najczęstszym alergenem, który powoduje katar a nawet astmę oskrzelową jest trawa i zboże. Stężenie pyłków staje się bardzo duże w maju i lipcu. W Polsce występuje około 150 odmian różnych traw, a każda może być potencjalnym zagrożeniem dla alergika. Jeżeli jesteś uczulony na pyłki traw z całą pewnością najlepiej wychodzić na zewnątrz mieszkania wieczorem lub rano.

  • Babka

Babka zaczyna pylić w maju i zaprzestaje we wrześniu. Babka rzadko uczula jednakże może wywołać nieżyt nosa i zapalenie spojówek. Niekiedy jest wynikiem również pokrzywki i AZS. W Polsce babka pyli od maja do września.

  • Dąb

Pylenie dębu zaczyna się w kwietniu i utrzymuje aż do końca września. Zanim jeszcze drzewa zaczną kwitnąć pyłki i alergeny już unoszą się w powietrzu, dostarczając alergikom kłopotów. Osoby, które uczulone są na dąb mogą odczuwać wiele problemów zdrowotnych. Dzieje się tak, dlatego, że dąb pyli bardzo intensywnie. Na szczęście dąb rzadko staje się przyczyną uczuleń.

One thought on “Co pyli w maju?

  1. Wczesna wiosna Alergia a lekarze każą mi przyjmować leki po których jestem bardzo senny i dzień wygląda przez to okropnie. Na jednym z forum przeczytałem pozytywna opinie na temat syropu konopnego z Rokitnikiem ( rokitnik ma w sobie 20 razy więcej wit C niż cytrusy ) … już wyjaśniam … stres podnosi poziom histaminy, a ta jest zapalnikiem reakcji alergicznych
    -kiedy poziom histaminy rośnie spada poziom witaminy C i odwrotnie kiedy dostarczamy witaminę C spada poziom histaminy przez co rośnie aktywność limfocytów i zmniejszają się reakcje alergiczne … syrop pije miesiąc i zero alergi polecam spróbować a syrop kupiłem na konopiafarmacja pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *