poduszki medyczne
Zdrowie

Poduszki ortopedyczne i ich nazewnictwo

Poduszki ortopedyczne polecane są współcześnie przez lekarzy i fizjoterapeutów, ponieważ pozwalają nam na komfortowy sen. Śpiąc na poduszce medycznej z całą pewnością lepiej wypoczywamy a jednocześnie dbamy o swój kręgosłup. Rano budzimy się wypoczęci i bez bólu. Na rynku istnieje ogromna ilość poduszek medycznych, różniących się od siebie nie tylko nazwą, ale i parametrami. Warto wiec zapoznać się z nimi, aby dokonać właściwego wyboru.

Rodzaje poduszek medycznych

·        Poduszki ergonomiczne cechują się faktem posiadania wypustek o różnej wielkości. Zapewniają odpowiedni sen, relaks i świetnie dbają, aby nasz kręgosłup znajdował się w adekwatnej pozycji.

·        Poduszki przeciwodleżynowe, stosowane są najczęściej, kiedy spędzamy wiele czasu w pozycji siedzącej lub leżącej. Zapewniają nam właściwy dostęp powietrza, ponieważ stworzone są ze specjalistycznych kanalików. Poduszki mają ich około 90 dlatego doskonale sprawdzają się w długotrwałym leczeniu i siedzeniu.

·        Poduszka memory, czyli z pamięcią. Wykonane są z pianki visco elastic, która ma zdolność zapamiętywania kształtu ciała i dopasowywania się do danej osoby. Poduszka w chwili kiedy przestaje być używana wraca do pierwotnego kształtu.

·        Poduszka lędźwiowa najczęściej wyróżnia się kształtem półksiężyca. Jej głównym zadaniem jest stabilizacja dolnego odcinka kręgosłupa. Dzięki swemu kształtu utrzymuje prawidłową pozycję kręgosłupa w czasie siedzenia. Dodatkowo koi również ból w okolicy lędźwi. Bardzo często sięgają po nią kierowcy, którzy wiele godzin spędzają w samochodzie.

·        Poduszka z gryki jak jej nazwa wskazuje jest stworzona z łusek gryki. Poduszka cechuje się dużą plastycznością, dlatego też idealnie dostosowuje się do naszego ciała w czasie snu i wypoczynku. Zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa.

·        Poduszka turystyczna sprawdza się, kiedy podróżujemy samochodem, pociągiem czy też samolotem. Jednakże równie dobrze sprawdzi się w biurze. Dzięki niej utrzymamy kręgosłup w pozycji stabilnej i zadbamy o jego wypoczynek.

Wybierając dla siebie poduszkę ortopedyczną warto mieć na uwadze swoje potrzeby i oczekiwania. Poduszka właściwie dobrana poprawi komfort naszego wypoczynku a także zapobiegnie urazom kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *