beczki do pilates
Pilates

Beczka do pilatesu – zastosowanie

Ćwiczenia pilates z samego założenia opierają się w dużej mierze na wykorzystaniu różnego rodzaju przyrządów. Twórcą samej metody ćwiczenia jest Joseph Pilates. Jednocześnie też on sam stworzył różnego rodzaju przyrządy mające na celu zwiększenie efektywności wykonywanych ćwiczeń. Można tutaj wyróżnić między innymi krzesła, reformery czy też beczki do pilates.

Ten przyrząd jest obecnie bardzo mocno ceniony przez osoby go wykorzystujące. Beczki bowiem pozwalają na wykonywanie wielu różnych pozycji ćwiczeniowych, a poza tym również pozwalają zrealizować wiele celów treningowych. Beczki wzorowane były początkowo na beczce do piwa, aczkolwiek dzisiaj mają zupełnie inny kształt.

Budowa beczki do pilates.

Beczka do pilates składa się z dwóch zasadniczych, połączonych ze sobą elementów. Mowa jest mianowicie o samej beczce – półokrągłym elemencie, który jest wyściełany miękkim materiałem. Kolorystyka oczywiście może być tutaj dowolna. Drugi z elementów połączony z tym pierwszym to specjalna drabinka, na której można oprzeć swoje kończyny podczas ćwiczenia. Beczki stosowane podczas pilates można swobodnie dostosować do swojego wzrostu, co także jest bardzo istotnym elementem pozwalającym go wykorzystać niemalże przez każdego.

Jakie efekty uzyskujemy dzięki wykorzystaniu beczki?

Istotą każdego systemu ćwiczeń jest to, aby uzyskać określone rezultaty. W przypadku pilates te cele mogą być zróżnicowane. To, co mogą nam dać ćwiczenia wykonywane na beczce, to między innymi:

– rozciąganie mięśni,

– wzmacnianie mięśni,

– zwiększanie elastyczności mięśni,

– poprawa mobilności całego ciała,

Beczka pozwala w głównej mierze skoncentrować się na zwiększaniu elastyczności, na zwiększaniu mięśni głębokich kręgosłupa, na wzmacnianiu gorsetu mięśniowego. Beczka pozwala równocześnie na zwiększenie elastyczności mięśni brzucha. Tym samym nie koncentrujemy się wyłącznie na mięśniach grzbietu. Istotnym elementem na pewno jest także fakt, że beczka wpływa na poprawę postawy oraz sylwetki ciała. Dzięki temu, że w przyrządzie mamy zastosowaną drabinkę, to tym samym można tutaj mówić o znacznie większej stabilności, o znacznie większym bezpieczeństwie ćwiczenia, a poza tym również o znacznie większej ilości ćwiczeń możliwych do wykonania.

Wykorzystywanie beczek oraz innych przyrządów podczas ćwiczeń pilates pozwala na zwiększenie efektywności oraz na zapewnienie większego komfortu ćwiczenia. Istotnym elementem na pewno jest to, że owe beczki nie są przyrządem, na który nie można sobie pozwolić, którego cena dla zwykłego użytkownika jest zbyt wysoka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *