pilates
Pilates

Pilates w leczeniu bólu pleców

Bóle kręgosłupa są elementem, który doskwiera współcześnie bardzo sporej ilości osób. Tym samym znalezienie właściwej metody poradzenia sobie z takim bólem jest czymś naglącym. Jednym, chociaż bynajmniej nieznanym od dzisiaj sposobem na to, są ćwiczenia pilates.

W tym względzie mówimy o ćwiczeniach wymyślonych już z początku XX wieku przez Josepha Pilatesa. Sam twórca nie tylko opracował metodę pozwalającą wzmocnić mięśnie głębokie, mięśnie grzbietu, a tym samym poradzić sobie z bólem pleców, ale ponadto również stworzył szereg maszyn/ urządzeń, które są bardzo pomocne podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Reformery

Podstawowym urządzeniem są reformery do pilates. To urządzenia, które de facto mogą mieć bardzo zróżnicowaną formę, mogą być mniej lub bardziej rozbudowane. Można na nich bazować zarówno w swoim własnym domu jak również można ćwiczyć na zajęciach grupowych w jakimś ośrodku sportowym, jakimś ośrodku rekreacyjnym. Reformery do pilates pozwalają znacznie szybciej uzyskać zakładane cele, w tym mowa jest o usunięciu bólu pleców, ale nie tylko. Dzięki pilatesowi, dzięki poszczególnym pozycjom ćwiczeniowym można także znacznie szybciej rehabilitować się po różnego rodzaju przebytych kontuzjach, można wzmocnić inne partie mięśni, można zadbać o prawidłową postawę ciała, o lepszą sylwetkę, a jednocześnie też można nauczyć się panować nad swoim oddechem. Tym samym reformery pozwalają na szybszą i bardziej skuteczną pracę nad realizacją założonych celów.

Budowa reformera

Poszczególne reformery od siebie różnią się, co nieco. Każdy model jednakże zawiera w sobie kilka istotnych elementów, bez których skuteczne wykonywanie ćwiczeń byłoby po prostu niemożliwe. Do tychże elementów należy zaliczyć:

– ruchomy wózek

– prowadnice

– podłużną ramę

– linki bądź też paski zakończone specjalnymi uchwytami

W sprzedaży na rynku mamy różne modele reformerów. Wybór tego właściwego jest zatem kwestią indywidualną.

Inne przyrządy do pilates

Pilates to ćwiczenia, które szeroko pozwalają zadbać o swoje zdrowie. Wykorzystywać podczas nich można nie tylko reformery, ale także wiele innych przyrządów. Między innymi można wskazać na cadillac, na piłki, na inne drobne przyrządy, dzięki którym prawidłowe wykonywanie poszczególnych pozycji ćwiczeniowych jest znacznie łatwiejsze, a tym samym znacznie skuteczniejsze. Pilates z udziałem różnych przyrządów, a zwłaszcza reformerów to gwarancja odniesienia sukcesu. W dobie powszechności bólów pleców są to ćwiczenia, po które po prostu trzeba sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *