bieganie zimą
Trening

Biegasz zimą? Jaki strój będzie najlepszy?

Lubisz biegać bez względu na porę roku i pogodę. Jeśli pada śnieg, temperatura spada poniżej zera a jednak masz ochotę iść pobiegać, musisz zwrócić uwagę na to jaki wybrać strój do biegania. Oczywiście musimy wybrać taki ubiór aby zarówno nie przegrzać jak i nie wychłodzić naszego organizmu. Jaki jest najlepszy sprzęt do biegania?

Wybierz idealny strój do biegania

Jeżeli na dworze panuje mróz, a Ty wybierasz się pobiegać, bez wątpienia powinieneś ubrać się po prostu ciepło. Jednakże jeśli ubierzemy się zbyt ciepło, może to skończyć się przegrzaniem, zmęczeniem, a wręcz potem, który spływa nam z czoła. To nie jest spowodowane nadmiernym wysiłkiem, lecz przeciwnie nadmiernym ubraniem. Pamiętać jednak trzeba, że zbyt lekkie ubranie, może być skutkiem przemoczonych nóg, wychłodzonego organizmu, a tym samym infekcji.

W zimie biegaj z czapką

Musimy zdawać sobie sprawę, że to właśnie przez głowę ucieka największa ilość ciepła z naszego organizmu. Tym samym, zanim wybierzesz się zimą pobiegać, musisz zaopatrzyć się w czapkę. Dzięki temu, nie tylko będzie ci cieplej, ale także będziesz o wiele lepiej chronić uszy i zatoki, przed często groźnymi i bolesnymi infekcjami. Warto wybrać czapkę z microfibry, ponieważ znakomicie chroni ciepło, a jednocześnie nie powoduje nadmiernego pocenia się.

Jaką czapkę wybrać do biegania zimą?

Strój do biegania zimą należy kompletować z głową, dlatego od głowy warto zacząć. Zimą koniecznie trzeba chronić uszy i zatoki. Choć teoria, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła co jakiś czas jest obalana, nie ulega wątpliwości, że to najbardziej ukrwiona część ciała, a między czaszką a skórą jest mało tkanki tłuszczowej stanowiącej naturalną ochronę przed zimnem.

Ubranie na „cebulkę”

Bardzo popularnym sposobem ubierania się jest wśród sportowców „na cebulkę”. Czy jest to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że tak, ponieważ zasada trzech warstw sprawi, że pot szybko zostanie odprowadzony na zewnątrz. Dodatkowo taki strój jest bardzo praktyczny, ponieważ kiedy jest nam za gorąco możemy po prostu zdjąć jedną z warstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *