Poduszki ortopedyczne dla niemowląt
Zdrowie

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt

Każdy rodzic wie, że dziecko to skarb o który martwi się od pierwszych chwil jego życia. I tu bynajmniej nie tylko chodzi o to kim będzie w przyszłości, jakie wymierzę studia, a następnie zawód… W najmłodszych latach jego życia szczególną troską otacza się jego zdrowie i prawidłowy rozwój. O ile na pewne dolegliwości już powstałe nie można mieć wpływu, o tyle w wielu przypadkach rodzic jest wstanie zapobiec między innymi takim problemom jak wada postawy, czy różnego rodzaju zniekształcenia. Pomocne w tym temacie okazują się poduszki ortopedyczne dla niemowląt.

Co to jest?

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt jak sama nazwa wskazuje ma na celu przede wszystkim korygowanie różnego rodzaju zniekształcenia ortopedyczne u najmłodszych dzieci. I tu warto wspomnieć o problemie z którym musi zmagać się znaczna ilość dzieci, mianowicie „efekt płaskiej główki”. Z czego to wynika? Może być efektem konkretnych dolegliwości, jednak w wielu przypadkach jest to spowodowane faktem, że dziecko zbyt wiele czasu leży na danej stronie. To też nie bez powodu w ostatnim czasie powstały liczne kampanie mające na celu propagowanie układania dziecka w łóżeczku na plecach.

Polecana poduszka ortopedyczna: https://www.e-poduszki.pl/jogo-designs-my-sleepy-cloud-specjalistyczna-poduszka-dla-niemowlat-p8.

Dzięki poduszkom ortopedycznym zdecydowanie maleje ryzyko powstawania takiej wady, gdyż pod wpływem specjalistycznej pianki główka dziecka jest amortyzowana w każdej optymalnej pozycji w której się znajduje. Krótko mówiąc – niezależnie w jakiej pozycji Twoje dziecko leży i tak będzie mu wygodnie, a jego główka będzie zabezpieczona. W przyszłości natomiast stosowanie tego typu poduszek może mieć znaczący wpływ na ogólną sylwetkę ciała.

Jakie rodzaje?

Wśród poduszek ortopedycznych dla niemowląt popularne są ich dwa rodzaje. Pierwszy, to standardowe poduszki, miękkie, z delikatnym wyprofilowaniem na środku, inny rodzaj, to z kolei poduszki w formie węża, które idealnie nadadzą się w sytuacji, gdy dziecko leży na łóżku rodziców, wówczas zachowuje prawidłową równowagę.

Dodatkowe zalety

Ogromną zaletą tego typu poduszek jest z pewnością fakt, że dzięki kolorowym, bajkowym motywom są przyjazne dla najmłodszych dzieci i stanowią idealne uzupełnienie dziecięcego pokoju. Ponadto poszwy tego typu poduszek są bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu.

Gdzie kupić?

Aktualnie wiele sklepów internetowych specjalizuje się właśnie produkcji poduszek ortopedycznych dla niemowląt. Jak każdy wyrób o charakterze medycznym, tak i zakup tego typu poduszek warto wcześniej skonsultować ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *