poduszki medyczne
Zdrowie

Ciesz się zdrowym kręgosłupem

Każdy z nas, kto chociaż raz odczuwał ból i dyskomfort kręgosłupa, doskonale wie, że ból ten może pojawić się nagle i być bardzo dokuczliwy. Kręgosłup podtrzymuje całą konstrukcję naszego ciała, dlatego musimy w szczególny sposób o niego dbać i troszczyć się. Niestety często jest tak, że po prostu go zaniedbujemy. Interesujemy się zdrowiem naszego kręgosłupa dopiero wówczas kiedy zaczyna boleć. Tymczasem profilaktyka zdrowego kręgosłupa powinna być wdrażana już dzieciom, zaś pierwsze bóle i schorzenia konsultowane z lekarzem i odpowiednio leczone. Co więcej musimy zmienić swe dotychczasowe nawyki.

Ból kręgosłupa – przyczyny

Jeżeli chcesz zrozumieć dlaczego właściwie pojawia się ból kręgosłupa, musisz zacząć od tego, że jest on zbudowany z bardzo drobnych kostek, kręgów, które są od siebie oddzielone dyskami. Jeżeli dyski pracują prawidłowo, wówczas kręgosłup jest zdrowy, silny i elastyczny. Kiedy zatem czujesz, że kręgosłup jest sztywny, boli, oznacza to, że jak najszybciej powienieneś się o niego zatroszczyć. Jeżeli szybko nie zareagujesz problemy mogą się pogłębić, może dojść do zwyrodnienia, ucisku nerwów, a często leczenie jest tutaj jedynie operacyjne.

Jak zniwelować ból i sztywność kręgosłupa?

Oczywiście sposobów aby uniknąć bądź też zniwelować uczucie bólu i dyskomfortu kręgosłupa może być wiele. Skuteczny jest masaż i warto go sobie zafundować bo wiedzieć musimy, że z kręgosłupem, który boli nie ma żartów. Dodatkowo masaż musi być wykonany przez profesjonalistę, ponieważ nieumiejętny może nam jeszcze bardziej zaszkodzić.

W zakresie własnego domu również możemy sobie pomóc na przykład stosując ciepłą kąpiel. Ona również sprzyja zdrowiu kręgosłupa. Dodatkowo można często leżeć na wznak, zaś pracując na przykład przy komputerze pamiętać o prawidłowej pozycji ciała.

Zatroszcz się o kręgosłup w czasie snu

Także w czasie snu należy pamiętać aby zadbać o zdrowie kręgosłupa. W tym celu należy zaopatrzyć się w profesjonalną a dodatkowo właściwie dobraną poduszkę ortopedyczną. Jeżeli nie wiesz jak ją wybrać poczytaj na STRONIE. Poduszka medyczna to znakomite rozwiązanie, kiedy twój kręgosłup cię boli, oraz gdy rano nie masz energii i chęci do codziennych obowiązków. Zmniejszy ona uczucie napięcia, rozluźni mięśnie, a ty poczujesz się o wiele lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *