cytryna
Zdrowie

Cytryna i jej właściwości

Nasze organizmy ze wszystkich stron są bombardowane substancjami toksycznymi zagrażającymi życiu i zdrowiu. Możemy je znaleźć w jedzeniu czy kosmetykach, których używamy codziennie. Są groźne, jednak nie jesteśmy w stanie całkowicie ich wyeliminować. Możemy jednak zapewnić naszym organizmom chwilę wytchnienia i oczyszczenia. Detoks powinien być przeprowadzony na bazie tylko naturalnych składników, bez żadnych przyspieszaczy czy ulepszaczy. Świetnie sprawdzi się do tego cytryna.

Zalety cytryny

Posiada ona wiele zalet, co wpływa na jej powszechne zastosowanie. Picie szklanki wody z sokiem z cytryny oczyszcza nasz organizm z różnych niepotrzebnych mu składników. Dodatkowo picie letniej wody z cytryną i miodem sprawdza się jako źródło energii na cały dzień. Taka naturalna mieszanka działa jak izotonik. Powszechnie uważa się, że cytryna zapewnia nam odpowiednią dawkę witaminy C. Stąd jej zastosowanie w różnych lekach zwalczających pierwsze objawy infekcji czy w środkach wspomagających naszą odporność. Istnieje jednak wiele innych owoców i warzyw, w których witaminy tej jest zdecydowanie więcej, na przykład kiwi czy czarna porzeczka. Niemniej jednak cytrynie należy się hołd za jej ogólnodostępność, dlatego zdecydowanie częściej i chętniej po nią sięgamy.

Cytryna wykazuje też bakteriobójcze właściwości, jest wręcz niezastąpiona w leczeniu infekcji gardła czy układu moczowego. Ten kwaśny cytrus jest również niezastąpionym orężem w walce z nadmiarem tłuszczu i nadprogramowymi kilogramami. Wykazuje ona silne działanie antyoksydacyjne, przez co jesteśmy w stanie szybciej zrealizować marzenia o pięknej sylwetce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *