pilates
Pilates

Pilates – sport na różne dolegliwości

Trening pilates nie jest żadną nowością, ponieważ tak naprawdę jest on znany już od początków XX wieku. To właśnie wówczas Jospeh Pilates stworzył system ćwiczeń mający na celu pomóc w uzyskaniu poprawy zdrowia osobom po różnych kontuzjach, tancerzom. Obecnie pilates zyskał miano ćwiczeń prostych, ale efektywnych. Dlatego też jednocześnie są to ćwiczenia o bardzo dużej popularności.

Efekty ćwiczeń pilates

Aspektem, który najbardziej wpływa na popularność danych ćwiczeń fizycznych, są możliwe do uzyskania rezultaty. To, na co wpływa pilates, to szeroka grupa efektów. Zaliczymy do nich:

– zniwelowanie lub całkowite usunięcie bólów pleców, kręgosłupa,

– wzmocnienie różnych partii mięśniowych, w tym głównie mięśni głębokich,

– zwiększenie jędrności ciała,

– poprawienie postawy ciała,

– uelastycznienie ciała,

– znaczne poprawienie kondycji ciała,

– odchudzenie,

– zrelaksowanie,

– uzyskanie prawidłowej techniki ciała,

Możliwych do realizacji celów jest bardzo wiele. To właśnie przekłada się na popularność tych ćwiczeń. Ciekawe informacje znajdziemy również na balanced-body.pl.

Dbałość o kręgosłup

Oczywiście każdy z wymienionych aspektów jest bardzo istotny. Niemniej jednak dwa pierwsze nabierają współcześnie szczególnego znaczenia. Z bólami pleców boryka się bowiem coraz szersza grupa osób. Te problemy mogą urosnąć do bardzo dużych rozmiarów wymagających interwencji lekarskich. Dlatego też ćwiczenia pilates stają się w tym miejscu szczególnie ważne. W porównaniu z wieloma innymi formami aktywności fizycznej, tutaj mamy do czynienia ze wzmocnieniem głębokich partii mięśniowych. Dzięki czemu stają się one znacznie mocniejsze. Pilates wzmacnia mięśnie pleców, pośladków, brzucha oraz nóg. Tym samym jest to kompleksowe działanie mające na celu poprawę kondycji, wytrzymałości mięśniowej. Jest to bardzo dobra forma ćwiczeń dla tancerzy, dla których przyjmowanie prawidłowej postawy ciała jest kluczowe. Poza tym również dla osób po przebytych urazach mechanicznych. Rekonwalescencja przy pomocy ćwiczeń pilates znacząco przyspiesza cały proces dochodzenia do pełni zdrowia.

Pilates to ćwiczenia, dzięki którym z powodzeniem można zrealizować bardzo wiele różnych celów. Z uwagi na to, że są to ćwiczenia bardzo proste, to tym samym nie ma potrzeby, aby w jakiś szczególny sposób trzeba było się do nich przygotowywać. Mogą w nich brać udział osoby początkujące, bez żadnej wiedzy, bez doświadczenia, nie mające dobrego poziomu kondycji. Tutaj można nawet odznaczać się bardzo niskim poziomem owej kondycji i czerpać pełną radość z każdego ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *