dieta bananowa
Dieta

Dieta bananowa – schudnij w cztery dni

Banany to owoc powszechnie dostępny w naszych sklepach, a nadto również owoc niedrogi oraz smaczny. Banan jest owocem, z którego bardzo wiele można wyciągnąć w kontekście zdrowia człowieka. Mówiąc o zaletach owego owocu, warto również wskazać na to, że może być on bardzo pomocny w uzyskaniu smuklejszej sylwetki. Istnieje dosyć specyficzna dieta bananowa, wedle której założeń można utracić co nieco zbędnych kilogramów.

Banan w kontekście odchudzania

Przede wszystkim banany są to owoce, które nie odznaczają się zbyt dużą kalorycznością. Z jednej strony średni banan dostarczy do organizmu zaledwie 120 kcal. Niemniej jednak jest to także owoc, który posiada stosunkowo wysoki indeks glikemiczny. Ma to przełożenie na to, iż zjedzenie banana skutkuje szybkim podniesieniem się poziomu glukozy we krwi, który to poziom następnie bardzo szybko opada. Banany powodują to, że zawarte w nich węglowodany odkładane są w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. W takim układzie jak można sądzić, iż te owoce wpływają pozytywnie na aspekt odchudzania człowieka? A jednak tak. Pomocna może okazać się aplikacja.

Zasady diety bananowej

Trzymając się określonych zasad diety bananowej można osiągnąć sukces. Do podstawowych zasad, o których mowa, na pewno należy zaliczyć:

– dzienna ilość spożywanych kalorii nie może przekraczać 1000,

– nie należy intensywnie ćwiczyć ani pracować,

Dieta bananowa nie jest bezpieczna, ponieważ nie zaspokaja ona dziennego zapotrzebowania ludzkiego organizmu na składniki odżywcze oraz energię. Nie tylko nie dostarcza odpowiedniej ilości odpowiednich składników, ale ponadto też może powodować pogorszenie samopoczucia.

Jednodniowa i trzydniowa dieta bananowa

Dietę bananową można stosować przez jeden lub przez trzy dni. Dieta jednodniowa to świetny sposób na szybkie oczyszczenie. Jej zasady to spożycie sześciu bananów w ciągu dnia oraz dwóch z kilku przekąsek. Do tych ostatnich zaliczymy:

– jogurt maturalny,

– maślanka,

– pomidory,

– pełnotłuste mleko,

– papryka,

– jabłko,

Przy diecie bananowej bardzo ważne jest spożywanie około 2 do 3 litrów wody każdego dnia. Można też zastosować dietę trzydniową, w której dzienne spożycie bananów to trzy sztuki. Tutaj dodatkowo spożywamy trzy szklanki mleka oraz również pijemy spore ilości wody. Taka dieta pomaga schudnąć w krótkim czasie około trzech kilogramów. Można także skorzystać z aplikacji.

Zasadniczo dieta bananowa może okazać się bardzo skuteczna w odchudzaniu, ale jednocześnie też może być szkodliwa dla zdrowia, może osłabiać. Tym samym nie zaleca się jej stosowania na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *